25-18
16-26
31-14
15-19

Черноморец се наложи с 87:77 над Ямбол като домакин в последния си мач от редовния сезон на НБЛ.

„Акулите“ завършиха на четвърта позиция в класирането и в четвъртфиналната серия ще се изправят срещу Спартак Плевен. Този мач пък беше последен за ямболии през сезона, тъй като тимът не успя да се класира за плейофите.

Домакините поведоха със 7 точки на съперника си през първите 10 минути. Гостите обаче се върнаха в мача, стопиха пасива си и дори на почивката се оттеглиха с аванс от 3 точки. След паузата Черноморец тотално доминираше на паркета и си осигури комфортна преднина от 14 точки преди заключителната четвърт, като успя в края да удържи финалния щурм на гостите.

Джордан Тъкър беше най-резултатен за Черноморец с 27 точки, Брайс Нзе вкара 15 точки и овладя 12 борби, а 13 наниза Георги Боянов. С по 12 завършиха Симеон Лепичев и Макол Мойен, който завърши с трипъл дабъл - с 13 борби и 10 асистенции.

За Ямбол Трей Сампсън завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби, а по 16 добавиха Иван Лилов и Георги Герганов.

Александър Матушев, Ямбол:

„ Малко не ни достигна за победата. Н акрая играхме с младите момчета. В защита имахме някакви пропуски. И зпуснахме ги под коша. Физически са по здрави от нас и мисля, че това беше проблемът. Съжаляваме, че това ни е последен мач и няма да играем плейофи. Това е първа година от доста време, в която няма да играем плейофи, но другата година ще се постараем за повече.“

Александър Алексиев, треньор на Ямбол:

„ Очаквахме да победим, защото ни отпадна напрежението. Не гоних ме на всяка цена плейоф, играхме по-освободено. Нормално ни се получиха последните три мача горе-долу за нас. Поздравявам момчетата на Бургас - играха доста агресивен и атлетичен баскетбол. Добра работа на треньорския екип. П оздравявам ги. Това беше последен мач за сезона за нас. Искам да б лагодаря на моите играчи, на клуба и ръководството, на треньорите, с които работих. Съжалявам, разбира се, за плейофите, защото бихме доста стойностни отбори и не успяхме срещу отбори, които бяха по-назад в класирането. Но няма вече за какво да се връщам на тази тема - както казват сърбите „ Живот е само напред”.

Георги Боянов, Черноморец:

„ Играхме по-отпуснато първото полувреме. О т тази гледна точка, че се пазихме да не стане някоя грешка, като контузия за плейофите. Но във второто полувреме треньорите направиха промени и казаха да играем агресивно, както за плейофите, и разликата се получи в третата част. Свършихме си работата за една част. Ямбол са добър отбор - победиха Левски, ЦСКА и Рилски спортист. Те са опасни, така че трябва да се радваме, че успяхме за такова кратко време да направим разлика и да победим. Физически всички сме здрави, което е най-важното, и сме готови за плейофите. Остава вече да си направим и подготовката и гейм плана за Спартак Плевен. Миналата година те успяха да ни отстранят. Т ази трябва да е обратното.“

Васил Евтимов, старши-треньор на Черноморец:

„ Мисля, че пречупихме отбора на Ямбол точно за пет минути в началото на третата част. Първо искам да поздравя Мишо Капитанов по случай рождения му ден, тази наша последна победа от редовния сезон му е посвещаваме на него, защото всичките играхме за него. Даже и му дадох възможността да води първото полувреме от мача. Искам да поздравя и Макол Моайен, който днеска направи трипъл-дабъл мисля, че е първото за годината в лигата. За висок човек да подаде 10 асистенции е страшно много. Искам да поздравя и целия отбор с хванатите 58 борби от които 21 в нападение, втори пореден мач. Миналия мач 60 борби, днес 58. Тотална доминация - от това съм страшно доволен. Мисля, че сме готови за плейофите. О стават 6 дни, ще се подготвим. Всичките състезатели са здрави, да чукаме на дърво. Ще им дам малко почивка от ден и половина и ще се готвим за Спартак Плевен. Този път четвъртото място ще бъде печелившо, защото миналата година загубихме четвъртфинала срещу Плевен тук. Ще направим всичко възможно още първия мач да спечелим във вторник на втори в тази зала.“

Михаил Капитанов, треньор на Черноморец:

„ Благодаря за пожеланията. Ч увството е фантастично да ми посветят победа. Особено след такъв сезон, който беше доста интересен за нас. Не започнахме много добре, но завършихме по най-добрия начин. Наистина няма по-хубаво от това да спечелиш домакински мач на последния мач от редовния сезон пред собствена публика. Абсолютно готови сме за плейофа. Много добре се подготвихме за тази част от шампионата, чакаме го с нетърпение и сме готови да покажем, най-доброто на което можем и да стигнем възможно най-далече. В личен план си пожелавам най-вече да съм жив и здрав, всички мои близки и роднини и приятели да са живи и здрави. Иначе в професионален план си пожелавам поне финал тази година.“