17-23
17-17
13-21
РИЛСКИ

Рилски спортист не допусна нова изненада в зала „Диана“. Самоковци победиха Ямбол като гост в първи мач от 30 кръг с 94:69.

Успехът е 24-и за тима от Самоков, който има и 4 загуби в сметката си, а Ямбол е с баланс 7-20.

Срещата започна силно за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров, които след 10 минути игра си осигуриха комфортен аванс от 11 точки. До почивката разликата нарастна до 17 точки. След паузата домакините успяха да играят на нивото, което предложиха гостите от Самоков и двата отбора нанизаха по равен брой точки (17). А до края самоковци използваха класата си и спечелиха.

Димажио Уигинс беше най-резултатен за Рилски спортист с 25 точки, 20 вкара Чавдар Костов. 18 наниза Брендън Рандолф.

За Ямбол Георги Герганов се разписа с 16 точки, 15 добави Декуан Морис, а 13 вкара Трей Сампсън.

В следващия кръг Ямбол гостува в София на ЦСКА, а Рилски спортист е домакин на Спартак Плевен.

Людмил Хаджисотиров, старши - треньор на Рилски спортист:

„Смятам, че днес играхме много мотивирано и сериозно от самото начало. Ясно е, че трябва да си извоюваме всяко нещо с максимални усилия. Когато има концентрация, агресия и усилия в повечето моменти, нещата ни се получават. Днес успяхме да задържим тази концентрация през по-голямата част от двубоя. Движихме добре топката в нападение, в защита комуникирахме и според мен съумяхме до голяма степен да лимитираме основните им играчи. Имам единствено забележка към борбата в нападение, която е в полза на отбора на Ямбол. Генерално съм доволен от усилията и от включването на всички. Днес бяхме и без двама състезатели, но считам, че другите момчета компенсираха с желание и отборна игра.“

Йордан Минчев , Рилски спортист :

„Бяхме много по-агресивни от отбора на Ямбол. Вкарахме доста далечни стрелби в началото. Мисля, че в този мач играхме много по-отборен и правилен баскетбол от домакините, затова и постигнахме такава разлика.“

Александър Алексиев, треньор на Ямбол:

„Няколко пъти се върнахме в мача, включително и в третата част, но класата на Рилски спортист е по-висока. Все пак те са един от най-добрите отбори в България. Не успяхме да се преборим, за което много съжалявам. Остават ни още три срещи до края на редовния сезон. За съжаление тази година няма да играем в плейофите. Усещането е много неприятно и наистина съжалявам, най-вече заради момчетата, които се бориха. Искам да благодаря за подкрепата на невероятната ямболска публика, която стоеше зад нас през целия сезон. Мисля, че имаме една от най-баскетболните публики в България. Използвам случая да благодаря и на ямболци, които бяха позитивно настроени към нас през изминалите месеци.“

Трей Сампсън , Ямбол :

„Смятам, че изиграхме един много добър мач тази вечер, но Рилски спортист бяха доста успешни в стрелбата. Що се отнася до нас, ние продължаваме да работим и да се стремим да показваме по-добра игра. Ще се постараем да запазим енергията си в следващия мач и се надявам да постигнем по-добър резултат. Поздравления за Рилски спортист, които изиграха адски добър мач. Смятам, че все още се развиваме като отбор и в крайна сметка стъпка по стъпка ще стигнем до мястото, където трябва да бъдем.“