35-15
28-14
12-20
ЦСКА

Ямбол записа категорична победа като домакин на ЦСКА с 90:65 в последния мач на 9 кръг в НБЛ. Така двата отбора вече имат по 3 победи в шампионата, като „червените“ с една загуба повече.

Домакините започнаха вихрено мача, като най-голямо превъзходство имаха във втората четвърт, спечелена с 35:15. Ямболци затвърдиха успеха си със силна трета четвърт, в която увеличиха аванса си и направиха обрата невъзможен. Столичани играха много нервно и направиха цели 25 грешки, като стреляха с едва 37% успеваемост. За сметка на това домакините имаха и отличен процент в стрелбата от игра – 71%.

Уилям Таварез изигра много силен мач за Непреклонните и завърши с 27 точки. 15 вкара Иван Лилов, а 11 – Трей Симпсън.

За ЦСКА с 15 се отличи Джордан Калахан, 13 добави Мартин Сотиров, а по 12 – Алекс Симеонов и Зейн Ноулс.

В следващия кръг Ямбол гостува на Левски, а „червените“ ще посрещнат Черно море Тича.

Александър Алексиев, старши-треньор на Ямбол:

„Благодаря на момчетата. Супер раздаване от тяхна страна. Супер сърце и супер характер. Затова стана хубав мач. Разбраха важността. Страхотни биткаджии. Страхотни характери. Имат много знания. Уча баскетбол от Павел Маринов и от Иван Лилов.

Поздравявам отбора на БК ЦСКА, затова, че ги има в елита. Защото ги нямаше много дълго време. Не може да ги няма тях и БК Левски в Първа лига. Миналата година работих в Скопие. Там имаше седем отбора-мъже в Първа лига от Скопие. В България са два отбора от столицата. При положение, че в Македония бяха 12. Според мен в столицата трябва да има поне още един мъжки отбор, който да е в елита”.