@

ЯМБОЛ ВЗЕ В ШУМЕН ШЕСТА ЗА СЕЗОНА ПОБЕДА
3 март 2022

Ямбол записа шестата си победа в Редовния сезон като победи като гост Шумен с 82:73.
Срещата бе отлагана два пъти заради карантина.
В първата четвърт Шумен имаше леко предимство, но гостите съумяха да обърнат резултата и да поведат с 6 точки на почивката. След слаборезултатна трета част шуменци дори поведоха, но в последните минути ямболци отново излязоха напред в резултата и спечелиха.
Най-резултатни за успеха бяха Тадж Ридли и Джеремая Пейдж съответно с 23 и 20 точки, а 10 добави Кръстан Кръстанов.
За Шумен 26 вкара Александър Милов, а 13 Виктор Серафимов.
Двубоят бе последен за Шумен от второто завъртане в шампионата. Тимът завърши с две победи и 15 загуби. Ямбол има още едно домакинство - на Берое, като освен 6 победи има и 11 поражения.

Янко Янков, старши-треньор на Шумен

„Слаб мач за нас, започнахме слабо първата част. И на полувремето бяхме допуснали Ямбол да ни отбележат почти 50 точки. През второто полувреме коригирахме нещата в защита, но загубихме организацията в нападение. Маркъс Майерс натрупа лични нарушения, което ме принуди да не мога да го използвам достатъчно. Това ни разби ритъма в нападение. Последваха много технически грешки - 21 грешки. Успяхме да се доближим до Ямбол в заключителните минути. На два пъти бяхме на 2-3 точки от тях и за съжаление противниковия отбор успя да използва тия моменти да ни отбележи лесни кошове, които бяха последните пирони днес. Много слаб мач за Деян Биелич срещу такъв отбор, в който липсват високоръстови състезатели - имат само един централен нападател. Чисто тактически не можахме да изпълним и тази задача - да натежим играта в подкошието и да използваме предимството ни и закономерно загубихме срещата.“

Тони Дечев, старши-треньор на Ямбол

„Мачът беше равностоен, нямаше големи разлики в двубоя. Днес със сигурност мога да кажа, че през второто полувреме играхме защита близка до това, което искам, защото получихме само 30 точки и това бе ключът към успеха ни. За разлика от мача с Бургас, в който играхме много добро нападение, високорезултатно с високи проценти. Днес не беше така и това се видя още първото полувреме, независимо, че вкарахме 49 точки. Видяхме, че това няма да бъде начина, по който да спечелим този мач. Момчетата явно го разбраха, защото играхме добра защита, но пък усилията, които изисква защита малко редуцира нападението и не изглеждахме добре в нападение през второто полуврме, но важното е, че взехме победата.
Аз винаги обичам да казвам на моите играчи, че ще искам максимума от тях, защото 8 място не може да задоволява никой треньор. Важното е да бъдеш близо до другите, за да имаш мотивация във всеки един мач да излизаш за победа и да имаш шанса да се качиш по-нагоре. Без значение с какъв отбор съм работил аз искам това от играчите си, защото това ни държи живи. Ако си мислим, че сме си свършили работата с 8 място, някак си губи се всякаква мотивация за работа, за игра. Мисля, че не е това нашата цел и ние всъщност си поставяме цели за всеки мач.“

Александър Милов, Шумен:

„Изиграхме добър мач, всички се надявахме да го спечелим този мач, защото най-малкото тази публика, която дойде заслужава да спечелим този мач. Да, добре, бихме два пъти Варна, но имаме много по-голям потенциал и този мач трябваше да го спечелим. Така се случи, отборът на Ямбол вкара прекалено много първото полувреме. Опитахме се второто да се върнем, не успяхме.“

Деян Биелич, Шумен:

„Имахме шансове да спечелим мача. Признавам днес играх лошо. Не бях на нивото, на която трябваше да бъда и да помогна да спечелим. Съжалявам, много ми е криво, заради отбора и заради многобройната публиката, която дойде днес да ни подкрепя. Много лошо представяне от моя страна ако бях играл малко по-добре мисля, че щяхме да победим.
Първото полувреме допуснахме доста точки. През второто полувреме беше добра защитата, допуснали сме само 33 точки. Но в нападение трябваше да играем по-добре, да се преборим повече в определени ситуации.“

Таадж Ридли, Ямбол:

„Ключът за победата на нашия отбор бе да играем отборно, да сме единни и да играем в защита като отбор. Когато правим всичко заедно ще сме добре - борби, да си подаваме топката, всички да атакуват и ние направихме точно това.
Тази победа ще ни даде много енергия за следващия мач. Имаме тежък двубой срещу много добър отбор - Берое. За първи път този сезон печелим два мача поред, затова победата днес е много важна за нас. Но определено тя ни дава много енергия и много увереност, че ще продължим да играем добър баскетбол.“