/srqda/,
з. Б.Гюденов | Перник

НАГЛАСИТЕ НИ БЯХА ЗА ДРУГ МАЧ
17 февруари 2022

Левски се върна на победния път в НБЛ, след като спечели гостуването си на Ямбол с 97:76. Срещата бе от 15 кръг на шампионата.

Първата четвърт бе равностойна, като двата тима си разменяха водачеството. „Сините“ нанесоха своя удар в началото на втората четвърт, като поведоха с двуцифрена разлика и до края на мача не оставиха съмнение в превъзходството си.

Ивица Радич показа, че се връща във форма, като записа дабъл-дабъл – 22 точки и 10 борби. Трима играчи на гостите добавиха по 13 точки – Мартин Петров, Марио Литър и Венцислав Петков. С 11 се отчете Чавдар Костов.

За Ямбол най-резултатен бе Александър Матушев, с по 11 се отличиха Георги Герганов и Джеремая Пейдж, а 10 вкара бившият гард на Левски Константин Тошков.

След този мач Левски е с актив от 10 победи и 6 поражения, а за Ямбол загубата беше 11-та, като „непреклонните“ имат и 4 успеха.

Левски ще има пауза от мачовете в НБЛ до началото на март, когато ще посрещне Спартак Плевен на 5 и ще гостува на Черноморец на 7 март.

Ямбол има мач с Черноморец на 28 февруари, с Берое на 5 март, а все още не е назначена дата за двубоя с Шумен.

Тони Дечев, старши-треньор на Ямбол:

„Какво мога да кажа за мача, освен че днес не беше нашият ден, не беше нашият мач. След доброто начало, направихме много лоша втора част, в която загубихме всякакво настроение за игра. По-лошото е, че загубихме всякаква комуникация в защита и позволихме на Левски в две части да отбележи 60 точки. Твърде много. Когато класен отбор като Левски вземе преднина, след това е много трудно, каквото и да направиш. Накъса се играта от многото фалове и техническите, момчетата се изнервиха и просто днес не се получи нищо общо взето от това, което се опитахме да направим. Единственото радостно нещо беше, че накрая младите момчетата показаха желание и агресия и донякъде оставихме все пак някакви добри впечатления в публиката, която за пореден път беше в залата и за което искам да ? благодаря. Поздравявам отбора на Левски за победата. Да сме живи и здрави, чакаме следващите мачове.“

Дарин Иванов, Ямбол:

„Бяхме със съвсем друга нагласа за този мач. Мислехме, че ще е много по-равностоен, тъй като Левски вчера имаха доста тежък мач, който загубиха. Но явно това ги е мотивирало още повече. Все пак това са Левски. Не се получи мачът, който очаквахме. Те са по-класният отбор и на този етап заслужено победиха. Но пък разликата даде възможност на по-младите момчета от отбора ни да получат повече минути. Включиха се добре, затова ги поздравявам. Оттук нататък продължаваме да работим и да гледаме нашата игра. Искам да поздравя и публиката, която дойде днес в залата да ни подкрепи. Надявам се все повече публика да има в залата.“

Димитър Ангелов, треньор на Левски:

„Подходихме сериозно към мача днес. След вчерашната загуба от Пловдив, имаше натрупана умора в част от състезателите, но имахме разбор преди мача и съм доволен от това, което показаха. Вчера имах забележки към тях, но днес бяха безупречни.“

Чавдар Костов, Левски:

„Мисля, че се получи доста лесен мач за нас. Лично аз съм изненадан, защото отборът на Ямбол не е за подценяване. Наложихме доста агресивна защита в началото на мача и това беше главното нашето предимство.“