6 април 2024
/събота/,
з. Общинска | Ст. Загора

НЕПРИЯТНА ЗАГУБА ОТ АКАДЕМИК ПД.

След равностойни три четвърти от мача гостите показаха повече издръжливост, търпение и желание за победа в края, когато успяха да нанесат своя удар, да натрупат преднина и да спечелят. Серия от 7-0 в края на третата част и общо 15-0 позволи на тима, воден от Йордан Янков, да си осигури солиден аванс в последната част, достатъчен за четвъртия им успех в НБЛ от началото на сезона.

Пловдивчани играха без центъра си Неманя Бешович в двубоя.

Най-резултатен за победителите бе Робърт Фрейманис с 25 точки, Васил Бачев също изигра много силен мач, записвайки 23 точки, от които седем тройки. Капитанът Тони Гуджино добави 16 точки, а Томислав Минков се отчете с 15.

За домакините от Ямбол с най-много точки завърши Джеремая Пейдж с 26. Тадж Ридли добави 15.

Тони Дечев, старши-треньор на Ямбол:

„Неприятна загуба за нашия отбор с оглед на първото полувреме, което изиграхме. Не беше перфектно, но не беше и никак лошо. Имахме добра изходна позиция, стояхме почти през цялата трета част равни с отбора на Пловдив. Но без съмнение видяхме, че във второто полувреме те бяха по-свежите, по-борбените, категорично печелеха в борбата. Баскетболът в крайна сметка е за високи хора. Когато имаш проблем с високите хора, се получава точно това - играеш, играеш, играеш, бориш се, но в един момент силите не ти стигат и противникът надделява. Поздравявам отбора на Пловдив и естествено трябва да се опитаме да направим някакви корекции в нашия тим, за да можем да изглеждаме по-адекватни и по-конкурентни.“

Дарин Иванов, Ямбол:

„Тежка загуба за нашия отбор. Не успяхме да се възползваме от това, че съперникът ни не е в пълен състав, липсваха някои от основните им играчи. Готвихме се изцяло за тяхната игра. Мисля, че до третата част се справяхме, но според мене накрая имахме твърде отворени стрелби, които не можахме да реализираме. Като че ли прегоряхме малко в този мач. Надявам се да е само в този мач и да продължим да работим, защото оттук нататък ни предстоят двубои с доста силни отбори и трябва да покажем друго лице в тези срещи. Надявам се да демонстрираме и по-добра игра. Искам да поздравя публиката, която тази вечер дойде в залата и ни подкрепи. Гарантирам, че оттук нататък Ямбол ще играе по-добре.“

Йордан Янков, старши-треньор на Академик Пловдив:

„Страшно съм доволен от победата. Не си спомням откога нашият отбор не е записвал победа тук, в Ямбол. В състава на Ямбол има много млади момчета. Наистина Ямбол са много добър отбор и като домакини играят много добре. Доволен съм от нашия тим, от играчите, които показаха характер, особено през второто полувреме, когато Ямбол ни доближиха и дори поведоха с една точка. Успяхме да обърнем развоя на събитията, успяхме да се стегнем, да спазваме тактическите указания и да бъдем по-търпеливи. Съответно увеличихме преднината до 20 точки, на което Ямбол вече не можа да отговори. Смятам, че тази победа е наистина много важна за нас.“

Васил Бачев, Академик Пловдив:

„Първо искам да поздравя отбора на Ямбол. Поздравявам също нашия тим и съотборниците ми за победата и начина, по който играхме. Щстлив съм, че взехме мача в Ямбол, защото тук винаги се играе трудно. Ямбол са добър отбор. Имат известни кадрови проблеми, както и ние, разбира се. Наистина се радвам, че играхме добре и спечелихме днес.“