/събота/,
з. Общинска | Ст. Загора

ЗАГУБА СЛЕД СЛАБА ВТОРА ЧЕТВЪРТ
23 октомври 2021

Рилски спортист записа трета поредна победа в НБЛ, след като победи Ямбол със 101:81 като гост в мач от третия кръг. Самоковци започнаха по-слабо двубоя, но „избухнаха“ във втората четвърт с 31:8 и това се оказа достатъчно за успеха. Второто полувреме беше равностойно, но ямболци не намериха сили да се справят с класата на съперника.

Петима от играчите на Людмил Хаджисотиров завършиха с двуцифрен точков актив. С 15 точки се отличи Павлин Иванов, който записа и по 3 борби и отнети топки и 5 асистенции. С по 14 точки се разписаха трима от Рилски – Николай Георгиев, Трей Портър и Ей Джей Хес. Портър добави и 10 борби за нов дабъл-дабъл. С 10 точки остана Брендън Браун.

За домакините от Ямбол Джеремая Пейдж наниза впечатляващите 30 точки, а 17 добави Кортни Алекзандър.

В следващия кръг Рилски спортист е домакин на Спартак Плевен, а Ямбол ще гостува в Бургас на Черноморец.

Тони Дечев, старши треньор на Ямбол:

„Първо искам да поздравя отбора на Самоков за победата. Дойдоха и си свършиха работата. Успяхме да им се противопоставим само в три от частите. За съжаление ужасяващата втора част ни коства голямата разлика, която успокои отбора на Рилски спортист и те намалиха темпото и агресията, с които играеха. Общо взето се надявах на друг сценарий по време на мача, но за съжаление класата на Самоков си пролича. Знаех, че имат периоди, в които избухват, но трябва и играчите да са готови за тези моменти. Явно момчетата не бяха подготвени за серията, която Рилски спортист направиха. В този момент взехме два таймаута, загубихме си организацията в нападение: много лоши наши нападения, от които последваха много лесни бързи атаки на противника и лесни кошове. Когато не си близо до един по-добър противник, когато не те поддържа емоцията и започваш да губиш с голяма разлика, нормално е тонусът на играчите да падне. През второто полувреме, след като си поговорихме на висок тон в съблекалнята, изглеждахме малко по-добре, но беше вече доста късно и успяхме само да запазим разликата,която се получи през първото полувреме.“

Дарин Иванов, Ямбол:

„Подготвяхме се много сериозно за този мач. Загубата в миналия кръг от отбор, когото трябваше задължително да победим, се отрази на настроението ни, но успяхме да се вдигнем и мотивираме. Изиграхме нелоша първа част, в която бяхме равностойни с противника. Продължихме така и във втората, но имахме четири-пет нападения, завършили без реализиран кош, за което отборът на Рилски спортист ни наказа. Смятам, че през второто полувреме мачът беше равностоен. Показахме, че на нито един съперник няма да му е лесно срещу нас. Радвам се, че публиката се върна я залата. Надявам се да сме здрави, контузените ни играчи да се възстановят и да играем все по-добре.“

Людмил Хаджисотиров, старши треньор на Рилски спортист:

„Всяка победа е важна. Отборът на Ямбол не е противник за подценяване. Видяхме го и в първата им среща с Балкан Ботевград тук. За нас този мач беше особено тежък предвид това, че в сряда имахме двубой срещу много силен тим в Полша, последван от 11-часово пътуване на другия ден и в петък директно дойдохме в Ямбол. Трябваше да се мобилизираме, да играем на максимум. Може би затова имахме и по-бавно начало в първата част. Позволихме да ни вкарат 26 точки. В крайна сметка си свършихме работата и това, за което дойдохме, а именно да победим. Всички взеха участие. Не съм доволен единствено от защитата в първата и в четвъртата част, бяхме много меки, позволихме лесни кошове, което не трябва да се случва. Акцентът в работата ни през следващите седмици ще е изцяло върху това.“

Павлин Иванов, Рилски спортист:

„Очаквахме по-тежък мач. Подходихме максимално сериозно, защото Ямбол са доста опасни, когато играят на свой терен и това са го показали през годините. Донякъде съумяхме да се противопоставим на силните им страни, въпреки че не успяхме да се справим напълно с играчите, които трябваше да спрем. Но добре ни се получиха нещата в нападение и защита.“