@

РАЗОЧАРОВАЩА ЗАГУБА ВЪВ ВАРНА
16 октомври 2021

Черно море записа първа победа в НБЛ за сезон 2021/2022. „Моряците“ изненадаха Ямбол у дома със 78:75.

Младият тим, воден от Даниел Клечков поведе след първите 10 минути с 21:17 и след това с много здрава и нахъсана игра не позволи на съперника си да обърне мача. Двата отбора бяха много равностойни и битката продължи до последната секунда.

Като истински капитан игра най-опитният в състава на варненци – Веселин Георгиев. Той завърши с 21 точки и 6 борби. Лъчезар Тошков изригна с 18 точки 12 борби и 6 асистенции, а Иван Спиров вкара 14 точки за победителите.

За тима от Ямбол с 21 точки се отличи Джеремая Пейдж, а 18 вкара Кортни Александър.

В следващия кръг Ямбол ще има нова тежка задача в стремежа си за първи успех през сезона – домакинство на Рилски спортист. Черно море Тича пък гостува на Спартак Плевен.

Даниел Клечков, старши-треньор на Черно море Тича:

"Мачът бе нервен до края, защото отново ни взеха борби в нападение, човек, на който обърнахме внимание, има пет борби в нападение. Много грешки правим, в които нямаме шанс да се върнем в защита. 16 на 8 са грешките в тяхна полза. Също така Ямбол са вкарали 20 точки на бърза атака, а ние фактически към основните неща в баскетбола трябва да направим много сериозна промяна, за да можем да бъдем конкурентни на другия отбор. Мога да отчета факта, че Ямбол имат много отворени шутове, които не успяха да вкарат, ние имаме в този мач много неща, които трябва да видим и да изчистим. Хубаво е, че го печелихме и поздравявам момчетата, защото се раздадоха."

Лъчезар Тошков, Черно море Тича:

"Щастлив съм, че победихме. Подготвяхме се цяла седмица, имахме доста контузени и болни и беше много трудно с подготовката за този мач. Стана много здрав и готин мач. Спечелихме с една точка разлика, така че съм адски щастлив за това и продължаваме само напред."

Тони Дечев, старши-треньор на Ямбол:

"Когато загубиш мач с една точка, обикновено започваш да мислиш коя е била ситуацията, която е била най-важна в мача. Смятам, че в четвъртата част ние имахме достатъчно ситуации, в които можехме да обърнем мача. Чак в четвъртата част видях отборът да играе защитата, която искам. Бяхме доста агресивни, доста борби, не успяхме да направим от всички борби бързи атаки и, според мен, това ни изигра лоша шега. Отборът ни не е готов още на 100 процента, това го виждат всички и всички го разбират. Имаме още много какво да работим, особено в отборната игра, но това ни е работата. Ние затова сме се събрали. Сезонът е дълъг. Неприятна е загубата. Поздравявам момчетата на Варна, те също се бориха. Почти през целия мач нямаше големи амплитуди - те повеждаха, ние се връщахме, но общо взето като че ли изглеждаше, че малко повече заслужават победата те, в много къс период от мача ние изглеждахме добре на терена."

Константин Тошков, Ямбол:

"Недоволен съм от нашата игра, от начина, по който подходихме. От това, че изобщо не си подаваме в нападение. Първо честито на отбора на Варна, играха много по-мъжки, играха с огромно желание и с това ни превъзхождаха в мача като цяло. Раздаваха топката много, за съжаление ние още не можем да се нагласим за тази игра, която треньорът иска от нас. Надявам се в бъдеще да оправим всичко и всичко да е наред за следващите мачове."