29-19
21-14
24-26
27-18

Балкан завърши редовния сезон със стил, като надви Ямбол със 101:77 у дома. Така двата тима завършиха редовния сезон съответно на трето и седмо място. За „зелените“ това бе 16-ти успех, като те имат и 7 поражения. Ямбол пък завършва с актив 9-14 и ще играе в плейофите с втория – Левски Лукойл.
С изключение на третата четвърт, Балкан доминираше на терена в „Арена Ботевград“ и нито за миг не остави съмнение, че повече заслужава успеха.
Тауан Ейджи бе най-резултатен за успеха и се отличи със 17 точки и 8 борби. Капитанът Димитър Димитров завърши с 16 точки, а 15 вкара Сияни Чеймбърс. С по 11 точки се отчетоха Божидар Аврамов, Николай Грозев и Дарко Балабан.
За Ямбол, единствен с двуцифрен точков актив бе Иван Лилов. Тони Дечев даде шанс за изява на всички свои играчи.

Йовица Арсич, старши-треньор на Балкан:

“Мачът се оказа малко по-лесен отколкото това, което очаквахме. Ямбол имаше по-добро представяне в последните мачове, но контузията в отбора им малко промени играта им. Бихме по-лесно от очакваното. Свършихме това, което трябва, но не мога да кажа, че съм напълно доволен, защото пак имахме начало на третата част малко без фокус и енергия. 99% съперник ще ни е Берое. Не вярвам да стане изненада. Не мога да кажа, че се радвам, защото имаме силен противник на четвъртфинал. Вярвам, че сме по-добри и остава само да го покажем и на терена".

Николай Грозев, играч на Балкан:

“Не очаквахме да е толкова лесно. Все пак Ямбол показа в последните мачове, че играят доста добре срещу по-силни отбори. Водиха и на Левски, биха Берое. Радвам се, че се получи по-лесен мач за нас днес. Относно редовния сезон всеки искаше представянето ни да е една идея по-добре, например на Купата. Във ФИБА Къп мога да кажа, че се представихме отлично. Сега ще гоним победи в плейофите за първото място. Очаквам да срещнем Берое. Срещу тях играхме доста трудно първите два мача, които загубихме, третия спечелихме с разлика и се надявам и следващият да е така. Надявам се да има публика за плейофите, поне 30% да пуснат, за да може хората да ни подкрепят и да ги радваме с играта си.”

Тони Дечев, старши-треньор на Ямбол:

„Според мен днес ни липсваше характерът и въобще битката. Много лесно позволихме на качествен отбор като Балкан да играе в нападение. Почти никакъв отпор нямаше през първото полувреме, получихме 50 точки. Надявах се на почивката, че мога да променя нещо, но не стана много. Това не ми хареса в този мач - начинът, по който играехме в защита - и като енергия, и като индивидуални действия, и като отборни. През второто полувреме вече започна да ни куца и борбата. Разликата според мен дойде именно от това. При положение, че Балкан стреляше почти 50% от тройката и когато ти взимат и борби в нападение, много трудно можеш да се противопоставиш на тяхната класа. Надявам се да са разбрали и този мач да им е за урок, защото ни чака плейоф. Не искам да изглеждаме по този начин в плейофите. До последния мач ще гоним победа срещу отбор от Топ 3. На мен не ми пречи да поставям цели, защото смятам, че така момчетата се амбицират и се опитват да дават максимума, макар че в последните мачове не го виждам. Надявам се да го покажем в плейофите."

Иван Лилов, играч на Ямбол:

„Балкан е отборът с най-добрата защита в българското първенство. Ние, очевидно, всеки път срещу силен отбор, който ни натисне в началото в защита, си гълтаме граматиката. Случи се в моменти от мача дори да си забравим комбинацията, а е краят на сезона. Това говорихме и на разбора, че в този мач треньорът не видя у нас характера, който виждаше до момента, което наистина е така. Аз го подкрепям като по-опитен играч. За мен това е най-важното – да се развиваме като един от отборите, които играят красив баскетбол. Това ни трябва – да покажем характер и борба и че няма да излезем срещу Левски в този дух, в който излязохме днес. Трябва да подобрим играта и да се сбием. При Балкан всички момчета го правеха, докато при нас имаше моменти, в които се биехме, но максимум двама-трима на терена, а другите не. Като играеш петима на трима, няма как да стане. Левски Лукойл абсолютно е труден съперник. Пак е отбор, който играе бърз баскетбол и здрава защита. Имахме шанс в Ямбол да го победим. Надявам се да станат хубави мачове, особено ако има шанс да се пуснат 30% или 50% зрители. В Ямбол с публика със сигурност ще стане хубав мач. Всички знаят, че като има публика, Ямбол е доста силна крепост."