21-28
30-17
17-24
21-14

Черноморец измъкна важна победа при домакинството си на Ямбол с 89:83. Така „акулите“ запазиха шансовете си в битката за четворката в НБЛ.
Интересното е, че и двата отбора изиграха двубоя с по 6 човека, като по петима от тях бяха на терена по над 30 минути.
Ямболци започнаха мача много нахъсано и натрупаха 7 точки аванс, но до почивката играчите на Васил Евтимов влязоха в ритъм и вкараха 30 точки срещу само 17. Ситуацията на терена се запази и през второто полувреме, като двата отбора си размениха по една четвърт. В последната част ямболци излязоха с 5 точки напред, но до края последваха безбройни изравнявания и догонвания. Минута преди сирената Ерик Макгил отново изравни за 83:83, но до края Дианте Болдуин и Евгени Хаджирусев с три успешни изстрела от наказателната линия донесоха успеха на домакините.
Болдуин бе най-полезен за победителите с 26 точки, 5 борби и 8 асистенции. По 19 вкараха Уендъл Луис и Марвин Смит (11 борби). С 15 точки се отличи Константин Коев, а с 10 – Евгени Хаджирусев.
За Ямбол с 23 точки за 40 минути на паркета завърши Иван Лилов. Уили Атууд добави 19 и 12 борби, с 16 също без смяна се отличи Франклин Уилямс. Андрей Иванов наниза 13 точки, а 12 – Макгил, който добави 9 борби и 7 асистенции.
Загубата е 14-та за Ямбол, който на 14 април ще срещне друг претендент за четворката – Берое. Преди това ямболци имат и среща със Спартак Плевен на 11 април.
Черноморец също ще се срещне с Берое, но на 12 април, като двата тима в момента са с равен актив от по 10 победи и 11 поражения.

Васил Евтимов, старши-треньор на Черноморец:

„След последната среща казах, че с Ямбол играем много равностойни мачове. С тях се познаваме най-добре, защото често играем контроли, тъй като сме най-близко един до друг. Затова мачовете са били интересни.
Радвам се, че днес успяхме да вземем преднина над тях, защото в директния сблъсък вече имаме предимство над Ямбол. Важен мач за нас, защото мисля че следващият срещу Берое е нашият финал, така както казах вече.
Днес играчите малко се измориха, но пак вкарахме 89 точки, от което няма как да не съм доволен. Направихме няколко грешки в защита, но когато имам само шестима играчи, които мога да играят, наистина трябва да внимаваме с фауловете. Днес се опитахме да ги контролираме. Коцето накрая получи пети фаул, но и това го има в баскетбола.
Всички имат над десет точки и когато играем така сме много труден съперник за другия отбор. Така че го показахме през годината. Даже миналия мач срещу Академик Пловдив играчите имаха над 15 т. Това няма как да не ме радва. Показаха много старание в нападение, но се измориха. Използвам шестимата играчи, които имат най-голям опит.
Навлизаме сега в цикъл, в който ще имаме много мачове и утре им давам почивка да възстановят и да се подготвим много сериозно за мача с Берое в понеделник.
След напускането на Милидрагович, скамейката ни стана много къса. Има много млади играчи, но към този момент още на са готови да играят. Стараят се и показват на тренировка, че винаги са готови и дават всичко от себе си отстрани. Мисля че, когато играем срещу Черно море и Спартак Плевен ще им дам шанс да играят. Силно се надувам това да стане.“

Евгени Хаджирусев, Черноморец:

„Днес беше много важно да победим. Отдавна не сме играли вкъщи. Смятам, че тази победа е много важна, понеже следващия мач играем срещу Берое, което се очертава финал за амбициите ни да станем четвърти. След Берое трябва да победим Спартак Плевен и Черно море и после да мислим за плейофите.
Фауловете по принцип са ми сила и треньорът разчиташе на мен накрая да вкарам.“

Тони Дечев, старши-треньор на Ямбол:

„Смятам че изиграхме един добър мач, общо взето всички мачове с Черноморец, които играхме, бяха доста равностойни, да понякога единият отбор взимаше предимство, след това другият се връщаше. Накрая шансът при отворените стрелби не беше на наша страна, докато отборът на Черноморец вкара тройка. След това при равен резултат последва нова тройка. Начинът, по който трябваше да играем срещу Болдуин работеше, но в крайна сметка, за да победиш – първо трябва да го искаш, на второ място – да се бориш много, което ние направихме, и на трето – трябва да имаш късмет, а днес ние го нямахме в тези ключови ситуации.
Поздравявам момчетата за начина, по който играха, мисля че играха добре. Поздравявам Черноморец за победата и си пожелавам само да сме здрави, за да можем да завършим сезона с високо вдигнати глави, за да го осмислим.“

Андрей Иванов, Ямбол:

„Добре играхме, мисля че в заключителните минути ни взеха много борби в нападение и съответно те ги реализираха и накрая играха по-умно и победиха. Пожелавам на Черноморец успех, като и на нас. Смятам че можем да бием някои отбори до края на сезона.“