24-12
20-23
15-30
ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ

Левски Лукойл може да благодари на спортния шанс за 15-тата си победа в редовния сезон на НБЛ. В последен мач от 21 кръг „сините“ обърнаха пасив от 11 точки през второто полувреме, за успеха със 70:69 срещу Академик Пловдив. От решаващо значение се оказа последната част, спечелена със 17:10 в общо взето слабо резултатния и за двата отбора мач. 37 срещу 36 процента успеваемост в стрелбата от игра показаха съответно Левски Лукойл и Академик днес.

Тимът, воден от Константин Папазов, беше без куп основни играчи. Отсъстваха Йордан Минчев, Асен Великов, Христо Захариев, Николай Михайлов и Данило Тасич. Герой на мача бе капитанът Чавдар Костов, който въпреки че до скоро бе с контузия, завърши с 18 точки и 6 борби. С 12 се отличи Тайрън Бразилтън, а с 11 – Венцислав Петков.

За Академик с 12 точки завърши Джахий Карсън, а с по 11 се включиха Васил Бачев, Обрад Томич и Антъни Гуджино. С 10 завърши Йере Вучица.

В следващия кръг на 24 март „сините“ гостуват в негостоприемната зала „Диана“ на намиращия се във възход отбор на Ямбол. Академик Пловдив пък е гост на 27 март на Берое. И двата двубоя ще бъдат излъчени пряко в ефира на MaxSport2.

Чавдар Костов:
Отново изключителна драма в края на мача. Левски играе по този начин защото има много липсващи играчи. Не можем да направим нормален тренировъчен процес и резултата е такъв. Докато не се събере целия отбор не се знае каква игра ще показваме.

Андрей Иванов:
Мисля, е изиграхме един много стойностен мач. Адски много проблеми имаме в нашия отбор както се вижда, с многото контузени играчи. В този мач трима от нас излязохме и за пет фаула, но продължихме да се борим до края и смятам, че изиграхме много добър мач. Дано продължим така и занапред и контузените ни играчи се оправят най-скоро.

Тони Дечев:
Поздравявам нашият отбор за сърцатата игра.

Константин Папазов:
Мач, в който домакините от Ямбол играха много силно. Цялата ни концепция на игра в края беше да вкараме играта в подкошието. Затова и почти цялата трета част запазихме Кийт Бенсън. Изиграхме добра трета четвърт в защита. Въпреки, че само с три точки я спечелихме върнахме енергията в отбора и последната част категорично нападахме съперника в подкошието което даде резултат.