27-26
22-21
22-20
21-27

Ямбол зарадва треньора си Тони Дечев и на връх рождения му ден надви хита на сезона в НБЛ до момента Черноморец с 94:92. Иван Лилов вкара два от четири наказателни удара в последните 13 секунди и донесе успеха на гостите, който е пети за тях през сезона. Черноморец пък отново се смъкна на шеста позиция в класирането с актив от 6 победи и 8 поражения, колкото има и Академик Пловдив.

Двубоят в зала „Бойчо Брънзов“ беше равностоен, като едва в последната четвърт ямболци показаха повече воля за победа. Това беше реванш за тима на Тони Дечев за поражението от 18 декември у дома с 84:89.

21 точки за успеха наниза Уили Атууд, 18 добави героят на мача Иван Лилов, като той овладя и 6 борби и направи 10 асистенции. Със 17 точки и 6 асистенции се отличи Ерик МакГил, а по 11 точки вкараха Франклин Уилямс и Андрей Иванов, който добави 9 борби.

За бургазлии отново основните точконосители бяха титулярите, като от пейката „дойдоха“ само 7 точки. С 24 точки и 11 борби завърши Марвин Смит. 19 добави Дианте Болдуин, който подаде и 14 завършващи подавания. С 18 точки се отличи Евгени Хаджирусев, а с 14 – Уендъл Луис. С 10 точки се включи Константин Коев.

В следващия си двубой Черноморец е домакин на Берое – на 30 януари. На 7 февруари Ямбол пък посреща Спартак Плевен.

Стоян Петков, Ямбол:

„Добър мач за нашия отбор. Радостно е, че спечелихме точно в моя роден град. Победата е главно за треньора, понеже днес има юбилей. Радвам се за момчетата, играхме срещу доста силен отбор, който има роля определено този сезон в първенството. Надявам се след третата врътка и ние да имаме голяма роля в разпределението на предните места. Показахме характер след като изоставахме. Радва ме това, че младите момчета играха умно в тези моменти, което беше най-важно в този мач и за това спечелихме.“

Тони Дечев, старши-треньор на Ямбол:

"Това беше най-хубавият подарък за юбилея. Преди да тръгнем още, те ми подариха друг, но аз от суеверие им казах, че им благодаря за това нещо и на разбора дори им казах, че не искам повече. Но видях в очите им, желанието, което имаха - да дойдем и да изиграем този мач като мъже и да се сбориме за победата и съм много щастлив и благодарен за тяхната отдаденост,. Поздравявам ги за мъжката игра и за това, че нито за секунда не се отказаха и така обърнахме мача и го спечелихме. Ние, като всички останали отбори, всеки ден се трудим. Момчетата се трудят добре. Аз виждам израстване в играта ни, виждам израстване в отделните играчи, което е предпоставка за по-добро представяне в оставащите мачове. Постоянството е това което ни липсва. Когато играем добре, трябва да задържаме това постоянство по-дълго време в мача и тогава ще бъдем по-равностойни срещу всички отбори.“

Евгени Хаджирусев, Черноморец:

„Допуснахме твърде много точки вкъщи. Взеха ни борбата. Играха добре в нападение Не успяхме да се справим, въпреки че нашето нападение беше добре - вкарахме пак деведесет и няколко точки, но въпреки това, пореден мач го подаряваме. Това е четвърта загуба, която подаряваме. Нашата цел бе да станем четвърти и след тази загуба няма да успеем, така че гоним петото място и следващите два мачатрябва да ги вземем - с Берое и Спартак Плевен.

Васил Евтимов, старши-треньор на Черноморец:

„Миналия мач казах, че, ако искаме да станем четвърти, трябва да спечелим следващите три мача. Днес нещата не ни се получиха. Сега ще се борим за пето място. Явно нашите възможности за момента са такива. За една минута ни направиха 8-0, след прекъсване. Има едно отпускане при нас, което го има във всеки мач. Те трябва вече да изчистят това, да не ни става като навик, защото не за първи път губим такъв мач. Срещу Спартак Плевен беше същата работа и това е. Аз като треньор поемам вината. Явно не съм си свършил работата както трябва. Не съм ги мотивирал достатъчно, добре. Казах им причините какви са. Сега от тях зависи как ще изиграем следващите два мача. Защото аз искам да ги спечелим, за да станем с осем победи и осем загуби. Берое ще дойдат тук с много голямо настроение. Ще искат да дойдат и да ни победят, убеден съм в това, въпреки че имат мач в Балканската лига. Ще искат да ни надиграят. Ние ще трябва да излезем и да покажем друго лице. Не може да позволяваме да ни вкарват по деведест и четири точки вкъщи. Нашето нападение е тук - вкарахме деведесет и две точки. Трябва защита,. Не може Левски, който е много по-добър отбор, да ги опазим до седемдесет и три точки, а да не можем да пазим срещу Ямбол. Изпуснахме много фаулове, - миналия мач сме 25/27 срещу Пловдив, днес сме 6/14. Ние сме един от най-добрите отбори в лигата с близо 80% успеваемост от фаул и днес стреляме 46% вкъщи, при такъв мач фауловете са ключови.“