19-23
27-26
21-15
БУРГАС

Черноморец записа втора поредна победа в НБЛ, след като гост удържа Ямбол с 89:85. „Акулите“ започнаха с високо темпо двубоя, като до почивката натрупаха 12 точки аванс. Щурмът на домакините през второто полувреме се оказа недостатъчен за обрат и стигна само за намаляване на разликата.

Марвин Смит се отличи с 21 точки за успеха. 19 добави Дианте Болдуин. С по 14 се разписаха Константин Коев и Уендъл Луис, а 12 вкара Евгени Хаджирусев.

Иван Лилов изигра нов резултатен мач и наниза 24 точки за домакините. Със 17 се включи Дарин Иванов, а 16 – Уили Атууд.

В следващия кръг Черноморец гостува на Берое. "Акулите" са с актив 3-3 в шампионата.

Поражението е четвърто на сметката на Ямбол за сезона. Ямбол гостува в Плевен на Спартак в следващия си мач.

Тони Дечев (старши-треньор на Ямбол):

“Смятам, че проспахме първото полувреме. Не знам какви са причините. Ако бяхме изиграли лошо второ полувреме, бих си го обяснил с умората, която настъпва в играчите и лошата ни ротация, но да изиграем първото полувреме по този начин за мен беше голяма изненада. Особено след много добрия мач с Берое, който трябваше да ни държи будни и в тонус. За мое огромно съжаление, отборът ни изглеждаше много зле през първото полувреме, във всяко отношение. Момчетата се опитаха да направят нещо през второто полувреме, но просто самочувствието, което натрупа отборът на Черноморец през първото полувреме и лекотата, с която играеше и се получаваха нещата, нямаша как да бъдат спрени. Трябва да сме доволни, че загубихме мача с толкова малка разлика.“

Дарин Иванов, (Ямбол):

“Неприятна загуба за нашия отбор. След успеха над Берое бяхме много ентусиазирани и надъхани да победим днес отбора на Черноморец, който е добре селектиран и разполага с добри играчи - добро ядро от българи и класни чужденци. Знаехме силните им страни и се опитахме да ги спрем, но не ни се получи. Бяхме се подготвили доста добре за този мач, но мисля, че започнахме първата част малко напрегнато. Позволихме им да се разиграят и да влязат в мача, откъдето дойде и проблемът ни. Опитахме се да подобрим играта си през втората част, а на полувремето си казахме и някои важни неща. Определено мога да кажа, че отборът на Черноморец ни надигра през първото полувреме. Мисля, че през второто полувреме показахме, че имаме сили да победим. Някои ситуации ни попречиха. В условията на пандемия за нас е много важно да се опазим здрави и да не спираме да тренираме. Предстоят още много важни мачове. Програмата за януари е също доста сгъстена, с мачове през 3-4 дена, но ако сме здрави и позитивни, нещата ще си дойдат на мястото.”

Васил Евтимов (старши-треньор на Черноморец):

“Много съм доволен от моите момчета. Единственото нещо, което ме притеснява е, че имаше едно отпускане. Крайният резултат не показва това, което реално беше целият мач. Ние водихме с 20 точки през голяма част от срещата. Имам 6 играчи с двуцифрен точков резултат, всички с над 10 точки. За мен това е истинският баскетбол. Както казах, изключително съм доволен. Имахме за задача да спечелим борбата под коша, но я загубихме. Затова пък компенсирахме с грешките - имаме само 12. Днес съм доволен и от играта на Марвин Смит, който започна да отбелязва и днес има 50% успеваемост в стрелбата за 3 точки. Имаме още един мач, с Берое. Ще бъде много трудно да играем в Стара Загора, чийто отбор според мен ще е нахъсан за победа. Същата цел ще преследваме и ние. Надявам се да завършим годината с още една победа срещу Плевен и да станем трети в шампионата, което ще е едно наистина много успешно начало за отбора ни.”

Константин Коев (Черноморец):

“Добра победа за нас. След успеха ни над Пловдив в последния кръг си бяхме поставили като цел днес да победим. Още повече, че отборът на Ямбол показа, че не са лош отбор с победата си над Берое и наистина се радвам, че успяхме да ги неутрализираме. Вече се готвим за мача в Стара Загора, защото него също трябва да го вземем.”