20-29
16-26
ЛЕВСКИ
ЛУКОЙЛ

Левски Лукойл победи победния си път в НБЛ и след подновяването на сезона. „Сините“ записаха четвърти успех и продължават без загуба до момента, след като победиха Ямбол със 105:75 като гост.

Мачът бе равностоен единствено в първите 10 минути, когато домакините дадоха отпор благодарение на силни изяви на Иван Лилов, Ерик МакГил и Андрей Иванов. След това „сините“ преминаха към по-агресивна игра и особено в третата четвърт показаха, че ням да допуснат грешна стъпка в зала „Диана“. Те остават единственият отбор без поражение до момента, докато ямболци имат само 1 победа и три поражения.

Христо Захариев вкара за победата 23 точки, Венцислав Петков - 18, Тайрон Брезълтън - 17, а Данило Тасич - 14. Чавдар Костов се включи с 12 точки. „Сините“ бяха без капитана си Асен Великов, който днес е претърпял операция и ще отсъства поне два месеца.

Иван Лилов записа 16 за Ямбол, Андрей Иванов се отчете с 15 и 10 борби. С 13 точки мача приключи Дарин Иванов, а МакГил добави 12 и 6 асистенции.

Дарин Иванов : С оглед на резултата неприятна загуба. Не очаквахме да загубим чак с такава разлика. Подготвихме се добре за мача. Тренирахме здраво. Бяхме готови за битка. Показахме това през първото полувреме. През второто полувреме отборът на Левски Лукойл си показа класата. В момента те са много по-добрия отбор. Продължаваме да работим в тази тежка ситуация за всички. Важното е да бъдем здрави, да не спираме да тренираме и се надявам положителните резултати за нас да дойдат.

Чавдар Костов : Излязохме за този мач много добре подготвени. Показахме нашият стил на игра – агресивна защита, бърза игра в нападение. Доста отборно играхме и мисля, че резултата е реален. Всеки мач се опитваме да даваме най-доброто от нас. Ние сме най-добрият отбор в Лигата и занапред ще го показваме на терена.

Константин Папазов : Логична победа. Мисля, че разликата в резултата в наша полза в този мач е по-голяма от реалните възможности на двата отбора. Ямбол започна мача много добре, но в един момент за много кратко време успяхме да ги прекършим. В такъв момент младостта при тях си каза думата, но си личи ще при тях се работи добре. Имахме много висок процент от тройката и доста откраднати топки, което ни даде възможност да вкараме лесни кошове. Лилов докато беше свеж игра много добре. Андрей Иванов също бе на ниво. В много ранен етап от мача играчът им на позиция четири натрупа нарушения и това със сигурност наруши играта им. Ясно е, че разликата между двата отбора е очевидна, но в никакъв случай не може да се каже, че Ямбол играха много слабо в този мач.

Тони Дечев : Тежка загуба за нашият отбор. Мечтаехме си за нещо по-добро, но продължаващата слабост при нас отново се проявява. Това са многото грешки. От там пада всякакво настроение и желание за игра. Предаваме се много лесно. Така много трудно се играе. Направихме и много фалове. Нямахме нормална ротация. Въобще второто полувреме не беше нищо впечатляващо. Дори и на играчите на Левски Лукойл не им се налагаше да показват най-доброто от тяхната игра, защото ние просто им подарявахме топката и те ни вкарваха лесни кошове. Не се получи добър мач, но това е положението, това е състоянието на нашия отбор в момента.