27-11
20-16
22-16
14-21

Още в първите минути домакините показаха, че искат повече победата и започнаха целеустремено мача. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров записаха 27 точки и допуснаха само 11 в първата четвърт. Те запазиха преимуществото си и в следващите части и очаквано се поздравиха с победата.

Четирима от играчите на самоковския тим вкараха по над 10 точки. С 15 се отличи Нико Карвачо, 14 добави Трей Портър. С 13 се отличи Павлин Иванов, с 11 – Алекс Симеонов, а с 10 – Мирослав Васов.

За гостите Кръстан Кръстанов вкара 13 точки, Ерик МакГил - 12, а 10 – Евгени Василев.

В следващия кръг отборът от Самоков гостува на Черноморец, докато Ямбол приема Левски Лукойл.

Людмил Хаджисотиров (старши-треньор на Рилски спортист):

„Поздравявам отбора, че подходихме сериозно, готвихме се много тази седмица Това, че спечелихме първата четвърт с 27:11 изигра своята роля, защото поохладихме ентусиазма на отбора на Ямбол, които имат добра селекция и изградиха добра структура на отбора. Разполагат и с добър, опитен треньор, което се видя още в първия им мач за сезона. Точно поради тази причина ние се готвихме много добре и смятам, че това даде резултат. Старанието и отборната игра бе това, което търсихме като стил. Естествено има неща, които трябва да се отработят, защото продължавам да твърдя, че имаме шестима нови играчи и още сме в процес на изграждане на колектива и отбора. Взеха ни повече борби в нападение от нужното, но като цяло тримата им периметрови играчи, които трябваше да спрем, ги лимитирахме под средното им ниво и средната им игра. Като цяло мисля, че беше добра победа.“

Мирослав Васов (Рилски спортист):

„Още преди мача си казахме, че трябва да излезем здраво и да не подценяваме противника. Мисля че до една степен сторихме това през  първото полувреме. Накрая, през второто полувреме, се усети един лек спад в концентрацията и затова се намали разликата, но като цяло смятам, че удържахме отбора на Ямбол и се поздравихме с победата.“

Тони Дечев (старши-треньор на Ямбол):

„Мач, който изцяло отборът на домакините контролира. Взеха солидна преднина още в първата четвърт и почти до края на мача нашият отбор не можа да се окопити и да се противопостави на агресията, която имаха особено високите хора на домакините. Като цяло загубихме борбата. Загубихме подкошието, точките в подкошието, въобще основни компоненти, които са фундаментни в играта. Нямахме контрол над тях и логично след като отборът на Самоков наложи своята воля да направи комфортна разлика, с която спокойно да доиграе мача.“

Дарин Иванов (Ямбол):

„Изключително неприятна загуба от силен отбор като Рилски спортист. Бяхме пределно мотивирани, готвихме се добре цяла седмица конкретно за силните им страни обаче на терена не можахме да изпълним нищо от това, което ни беше казал и подготвил треньорът. Мисля че за момента отборът на Рилски спортист е доста по- класен и има доста по- опитни играчи и го показаха на терена. Все пак от тук- натам трябва да тренираме още по- здраво, имаме потенциал, който трябва да развиваме и все пак е важно да побеждаваме отборите от нашата черга, както се казва. Поздравявам отбора на Рилски спортист, който тази година е доста качествен и им пожелавам успех.“