21-26
22-14
22-26
21-31

Берое очаквано се наложи над Ямбол като гост 97:86 в последен мач от ХХ кръг на НБЛ.
Гостите бяха отново без Павел Маринов и Иван Лилов.Макар и лишени от подкрепата на своите фенове заради извънредните мерки, постановени от Министерството на младежта и спорта заради коронавируса, ямболци показаха добра игра и бяха равностойни до края на третата част. По-добрата игра на Берое в последната четвърт осигури успеха на гостите.
23 точки за успеха реализира Александър Янев, Седариан Райнс добави 19, Остин Прайс 16 и Павлин Иванов - 11.
За Ямбол Стивън Крун вкара 23, Ричард Амарди добави 20, Евгени Иванов - 16 и Кръстан Кръстанов - 14.

Костадин Лазаров, Ямбол:

„Мисля, че играхме доста добре през първото полувреме. Показахме какво трябда да правим. Но „Берое” са доста по-опитен отбор и в последната част надделяха, според мен. Физическата ни подготовка не е толкова добра, колкото тяхната. Имаме още много да работим и да се сработим, за да започнем, като един отбор.“

Тони Дечев, треньор на Ямбол:

„Вече не знам дали е от силите, защото отбора тренира доста добре. Тренира дълго време, не е в толкова лошо физическо състояние, каквото беше. И колкото и да не ми се иска да го кажа, аз ще си призная, че все още нашият отбор няма манталитет на победител. Идват моменти в мача, когато ние се предаваме. Това е нещото, което ние трябва много да работим върху него. Не става само с тренировки, трябват мачове, за съжаление, тази година мачовете останаха само 5-6 още. Аз мисля, че за 7-10 мача не може да се изгради този манталитет, който ни трябва. Поздравявам момчетата за усилията, които полагат през останалото време в мача, не говоря за слабите моменти. Слабите моменти ги имаме във всеки мач и дори в контролите ги правихме. Срещу силни съперници слабите моменти се наказват веднага. Днес, даже смятам, че това не беше проблем. Проблемът днес е, че не можахме да намерим противодействие на тяхната игра в подкошието. Категорично ни надиграха. Точките от подкошието са 46:28, това е красноречиво, като прибавим и борбата, в което те бяха по-добри. Естествено, все неща, от както съм дошъл започнахме да подобряваме, но, не съм факир и не мога да ги направя за един месец. Опитваме се. Стараеме се. Доволен съм от момчетата. Поздравявам ги още веднъж за желанието и за равностойните три части, които изиграха с „Берое”. Надявам се в следващите мачове да подобряваме слабостите и с това да дойдат и още по-добрите игри и победите.“

Любомир Минчев, старши-треньор на Берое:

„Първо си поздравявам моя отбор за това, че три части вървяхме Х с отбора на Ямбол, независимо, че така, изхвърлих доста нерви отстрани на пейката. Смятам, че моя отбор има подобрение, като игра в интензитет, агресия в защита, се доближава до това, което искам аз. Има още детайли, които трябва да се изчистят и да оправяме. На нас ни беше трудно с този прозорец с национален отбор, контузените играчи, които имаме. Тренировъчният процес не ни беше много добър, но се надявам от тук нататък това нещо да се оправи. Второто, има видима промяна в отбора на Ямбол, в положителна посока. Те имат промяна в интензитет, агресия в защита, правила. Поздравявам ги за тяхното старание и за тяхната игра. На тях има трябват победи, а това най-много ще им тежи докрая. Смятам, че ако продължават да работят така и да играят, с всеки изминат мач, те ще се подобряват.“

Александър Янев, Берое:

Получи се хубав мач, за жалост, трябваше да играем пред празни трибуни. Публиката в Ямбол заслужаваше да гледа този мач. И двата отбора играха добре в нападение, но защитата не беше фактор. Радвам се, че ние излязохме победители. Винаги сме знаели, че в Ямбол се играе трудно.
Отборът на Ямбол подходиха сериозно. Дори аз не, очаквах първите три части да играят толкова добре. Или те играха добре, или ние играхме зле, не мога да кажа. Ще си направим анализите, но, пак казвам получи се хубав мач.
Искаме да играем финал и да зарадваме нашите фенове. Загубихме много лошо Купата. Единственото, което ни остана е да гоним шампионата. Трябва да подобрим играта, защото с тази игра в момента, едва ли ще стигнем до финал.