28-7
12-8
11-19
ШУМЕН

Ямбол спечели първият си предсезонен мач. Момчетата на Иван Чолаков победиха гостуващият на Диана Арена тим от Шумен с 65-51.
В отсъствието на предвидените в състава за новия сезон трима чужденци и без контузените Дарин Иванов и Стилиян Иванов домакините срещнаха съпротива от опонента си само през първата четвърт, която беше загубена с 14-17. В началото на вторите десет минути Ямбол направи разлика повече от 10 точки, след като Шумен вкараха само две през първите 5 минути от частта. На полувремето Ямбол водеше с 18 точки 42-24, след серия от 17 безответни точки. През третата част домакините увеличиха още повече аванса си след като тя приключи при резултат 54-32. Шест минути преди края на мача бе достигната и най-голямата разлика в резултата в полза на ямболския отбор от 26 точки 61-35.
Четиримата юноши в отбора на Ямбол – Георги Герганов, Николай Нинов, Златомир Дончев и Илия Стефанов (петият включен в отбора Андон Вачев не участва в мача поради контузия) играха общо повече от 70 минути като отбелязаха 18 от 65-те точки. Най-много се задържа на терена новото ни попълнение Румен Василев. За 37 минути той направи „дабъл-дабъл“ от 13 точки и 10 борби. Най-резултатен на Ямбол в мача бе Евгени Иванов с 14 точки. Новият капитан на Ямбол Стоян Петков хвана 13 борби за 23 минути. Георги Сираков направи повторно завръщане в тима с 7 точки.
Следващата проверка за нашият отбор е срещу Академик Бултекс 99 на 15 септември.