16-30
13-14
21-29
БЕРОЕ

Берое постигна важна победа в битката за второто място в редовния сезон на Националната баскетболна лига. Старозаго рци се наложиха като гост на Ямбол с 90:64. Добрите новини за треньорския щаб бяха свързани с бързото завръщане на Терънс Дженингс , който получи травма в края на двубоя със Спартак Плевен в четвъртък. В състава бе и Николай Стоянов , което даде сериозна вариативност на Любо Минчев в битката срещу Ямбол.

Началото на двубоя бе по-силно за домакините, които поведоха с 5:0, но беройци постепенно започнаха да бележат и с тройка на Александър Янев поведоха за първи път в мача с 11:10 след 6 минути и половина игра. Крайният резултат за първата част бе 17:14 за Берое. Втората четвърт бе решаваща за беройската победа. Играта в нападение бе на много високо ниво, като гостите отбелязаха цели 30 точки, а допуснаха само 16. Баскетболистите в зелено стартираха периода със серия от 10:0 , след което Ямбол вдигна малко процента в атака, но старозагорци не дадоха шанс на регионалния си съперник да намали резултата. Сирената за край на полувремето дойде при 47:30 след тройка на Когинс 2 секунди преди края.

Третата четвърт бе нискорезултатна и за двата отбора. На половината от 10-те минути игрово време Берое записа най-голямата си преднина до този момент в мача – 24 точки, но Ямбол намали до края на частта за 43:61. В последните 10 минути беройци вдигнаха още оборотите и не оставиха никакво съмнение в по-високата си класа. Най-голямата разлика бе 28 точки и дойде при 86:58, а крайното 90:64 за Берое оформи с точно попадение от зоната за 3 точки Пол Милър.

Най-резултатен за Берое традиционно бе Конър Франкамп с 19 точки. Той направи и 7 асистенции. Терънс Дженингс записа 13 точки и 9 борби, Пол Милър и Александър Янев вкараха по 12 точки, а 11 добав и Тихомир Желев.

За Ямбол с дабъл-дабъл от 15 точки и 12 борби завърши ЛаРон Смит. Стоян Петков реализира 12, а Евгени Иванов се включи с 10 точки.