18:00 ЧАСА, СПОРТНА ЗАЛА "ДИАНА АРЕНА" ЯМБОЛ

22-13
21-20
10-22
ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ

Левски Лукойл грабната победата със 78:75 срещу домакините от Ямбол в последните секунди на мача в. С тройка на Божидар Аврамов шампионите се измъкнаха от продължение след като през цялото време бяха в ролята на догонващ в резултата. Умората в последната четвърт и прекалено много натрупани лични нарушения не позволиха на Ямбол да запише поредна победа в актива си.

Двата отбора изиграха изключително равностойна първа четвърт. Домакините от Ямбол започнаха двубоя настървени и мотивирани, като не допуснаха да бъдат пречупени от първите минути. След края на първата четвърт, резултатът на таблото показваше 22:23. Във втория период добрата игра на Ямбол взе връх и възпитаниците на Иван Чолаков спечелиха частта и загатнаха за своя потенциал. Полувремето завърши при резултат 44:36, а интересното тепърва предстоеше.

След подновяването на играта тимът на Ямбол продължи да държи фронта, след като не позволи на съперника си да се върне в мача. В крайна семтка решителните 10 минути бяха в основата на успеха за столичани. Левски Лукойл превключи предавката в заключителния етап от срещата и показа характер, а тройка на Божидар Аврамов в последните секунди от двубоя донесоха инфарктния успех за "сините".

Най-резултатен за Ямбол беше капитанът Станислав Говедаров , завършил с 18 точки.

За гостите от Левски Лукойл Патрик Рембърт отбеляза 20, Деян Иванов и Христо Захариев прибавиха по 14.