18:00 ЧАСА - ДИАНА, ЯМБОЛ, ПЛЕЙОФИ 2018 ЧЕТВЪРТФИНАЛИ, 2-ри МАЧ

23-14
18-21
31-26
БУЛТЕКС 99

Ямбол победи Академик Бултекс 99 с 97-79 и прати четвърфиналната плейофна серия в трети мач. Това е първа победа в плейофите за ямболския отбор от сезон 2014-15.
Първата четвърт на мача беше равностойна до осмата минута, когато резултата бе 18-18. Тринадесет от тези 18 точки бяха реализирани от Мартин Дурчев. До тогава водачеството в резултата се смени пет пъти. След това Ямбол вкара седем безответни точки за да спечели първата четвърт с 25-18 и да не изпусне водачеството в резултата до края на мача.
Домакините спечелиха и втората част с 23-14 и си осигуриха комфортна преднина на почивката от цели 16 точки – 48-32.
Академик Бултекс 99 започна третата част със седем поредни точки и свалиха разликата под десет точки. Силната игра в защита на Ямбол не позволи на пловдивчани да намалят още изоставането си и макар, че спечелиха частта с 3 точки преднината на домакините си остана комфортна, 13 точки преди започването на последната четвъртина. Въпреки усилията на отборът завършил втори редовния сезон да заличат разликата в резултата разумната и резултатна игра на Ямбол не им го позволи. Играчите на Иван Чолаков изиграха разумно остатъка от мача и напълно контролираха неговия развой. Четири минути преди края бе достигната и най-голямата разлика в резултата за тях от 23 точки, след което всичко бе ясно, че битката за полуфинала ще се реши в трети мач в Пловдив.
Триото Говедаров-Перин-Арнет акумулира общо 76 от 97 точки на своя отбор. Ямбол има превъзходство във всички статистически показатели, като най-осезателна е разликата в успеваемстта в стрелбата от игра 49.2 % (30-61) срещу 42.4 % (25-59).
За Академик Бултекс 99 всички единадесет участвали баскетболисти се отчетоха с точки, но само двама от тях имат повече от десет. Най-резултатен за пловдивчани е Мартин Дурчев с 18 точки.
Третият решителен плейофен мач от тази четвъртфинална серия ще се играе на 2 май от 18.30 в Пловдив.