21-20
21-12
15-23
ВАРНА

Ямбол победи Черно море Тича със 71-68 в не особено качествен последен мач от редовния сезон, в който и двата отбора стреляха от игра с успеваемост по-ниска от 40 %.
Първите две части на двубоя бяха равностойни и завършиха с по една точка за домакините. Ямбол имаше комфортна преднина от 14 точки (29-15) в средата на втората част – най-голямата за тях в мача, но я пропиляха на бързо за да се оттеглят на полувремето с две точки актив 35-33.
В началото на третата част Черно море Тича успя да поведе с три точки 40-37, но след това последва серия от 15 безответни точки за играчите на Ямбол за 53-41. Тази разлика те подържаха до края на частта след като Алън Арнет отбеляза зад центъра на игрището със сирената за нейния край. Последните десет минути започнаха при резултат 56-45. Най-вече благодарение на своите лидери Симеон Илиев и Цецо Острев варненци не само намалиха разликата в резултат в полза на Ямбол, но и поведоха с 68-67 две минути преди края на мача.
Брайкус Перин реализира два наказателни удара и отново даде преднина на Ямбол 69-68. При този резултат 11 секунди преди края Стоян Петков блокира стрелбата на Острев, а след това и бе фаулиран с изпълнение на два наказателни удара, които реализира, оформяйки крайния резултат.
За Ямбол най-много точки вкара Алън Арнет – 23. Американецът стана реализатор № 1 на редовния сезон с 22.0 точки и с това и първият играч на Ямбол, който печели този приз въобще в 73-ри годишната баскетболна история на града. Станислав Говедаров реализира 12 точки, а Стоян Петков хвана 10 борби.
За Черно море Тича „дабъл-дабъл“ за Симеон Илиев – 17 точки и 13 борби. Цветослав Острев завърши с 16 точки.