17-33
25-24
21-24
БАЛКАН

Балкан победи Ямбол с 104-78 за 17-та победа в редовния сезон в НБЛ. Победителите поведоха и не позволиха на опонента си нито веднъж да поведе в резултата. Още първата част бе спечелена убедително от тях с 23 на 15. През втората увеличиха преднината си с още цели 16-т точки да се оттеглят на почивката с 24 точки преднина 56-32.
Второто полувреме бе равностойно, но само като резултат. Балкан доминираше, напълно контролираше развоя на мача и съвсем логично и очаквано спечелиха.
За Балкан шест играча се отчетоха с 10 и повече точки, като най-голям бе приноса на Игор Кесар с 20 точки.
За домакините Станислав Говедаров вкара върховите си за редовния сезон до сега 21 точки. Толкова реализира и Алън Арнет.

КОМЕНТАРИ СЛЕД МАЧА

Станислав Говедаров / Ямбол /: Тежък мач. Трудно се играе срещу отбор, който разполага с десет-единадесет добри играчи. Всичките те играят агресивно срещу играч с топката и това е проблем за нас. Като че ли не бяхме и психически подготвени да се противопоставим на подобен начин на игра. Също така мисля, че тази голяма разлика в резултата не е реални. През второто полувреме имахме доста отворени, изработени стрелби от игра, но не успяхме да реализираме. Честитя победата на Балкан. Тя е напълно заслужена.

Венцислав Петков /Балкан/: Всеки от нас влезе на игрището пределно мобилизиран и готов да даде най-доброто от себе си. Изпълнихме поставените ни от треньора задачи и съвсем заслужено спечелихме.

Иван Чолаков
/ старши треньор / : Отборът на Балкан бе по-мотивиран от нас в този мач. За тях всеки мач до края е много важен. Нашият отбор излезе на игрището като приятели на Балкан. Играхме така, че да им помогнем да спечелят. Надиграха ни по всички показатели. През третата част малко живнахме, но дотолкова. Накрая съвсем закономерно загубихме. Крайно недоволен съм от моя отбор.

Небойша Видич / старши треньор / : За нас това беше важен мач. След неубедителния последен за нас мач, след проблемите с контузии се радвам, че победихме. Очакваме и се готвим за сериозните два мача, които ни предстоят с отбори от топ 4 до края на редовния сезон.