20-17
17-18
28-26
9-15

„Ямбол" успя да постигне ценна победа във Виваком НБЛ при гостуването си на Черно море Тича с 99:93 след продължение. Гостите пропиляха аванс от 6 точки в заключителните секунди на редовното, но в продължението бяха безпощадни. Двубоят в зала „Христо Борисов" започна равностойно. Варненци разчитаха много на високите си играчи и в първите минути играещият за последно с екипа на Черно море Тича Драган Тубак бележеше кош след кош. От своя страна възпитаниците на Иван Чолаков действаха много по-комбинативно в атака и не позволяваха на „моряците" да се откъснат в резултата. В последните секунди на първата четвъртина Ямбол се възползва от грешки на варненци и успяха да вземат аванс от 4 точки 19:23. Гостите успяха да задържат преднината си през вторите 10 минути, като най-големият им аванс достигна до 6 точки. „Моряците" често пробваха стрелба от далечно разстояние, но без никаква резултатност. Те успяха само в 2 от 14 опита. Единствено Тубак продължаваше да поддържа интригата, който бе 6/7 в подкошието. С негови две точки Черно море успя да стопи пасиваси и да се оттегли на почивка само с точка пасив - 39:40. След подновяването на играта надлъгването на паркета продължи. Първо варненци взеха леко преимущество, но честите им грешки при изнасянето на топката и слабата стрелба от далечно разстояние позволиха на ямболии да бъдат винаги с 2-3 точки аванс в резултата. Заключителната част започна с 2 точки аванс за гостите. Тройка на Веселин Георгиев даде първата „голяма" преднина на „моряците" – 63:60, но веднага бяха наказани с 6 поредни точки на Брайкус Перин. Последваха силни минути за гостите, а Станислав Говедаров успя да излъже Тубак в подкошието,за да даде аванс от 6 точки – 70:76 при 2,30 мин преди финалната сирена. С две тройки на Георгиев и Острев, варненци стопиха пасива до точка. В оставащите 3 секунди Говедаров застана на фаул линията, вкара първия опит, но пропусна след това. Домакините овладяха борбата, но не поразиха коша на Ямбол. Със сирената прозвуча и съдийски сигнал и при изтекло време реферите отсъдиха нарушение на Стойо Чолаков. Симеон Илиев вкара и двата наказателни удара – 84:84 и прати мача в продължение. В допълнителните 5 минути гостите вече не сгрешиха и натрупаха аванс от 9 точки като този път успяха да запазят преднината си, въпреки новият щурм на Черно море Тича – 93:99. Игралият без смяна през целия двубой Алън Арнет бе най-полезен за Ямбол с 23 точки и 9 борби, а Стоян Петков завърши с дабъл-дабъл – 12 точки и 12 борби. За Черно море Тича Симеон Илиев бе с 26 точки и 10 борби, и Тубак с 21 и 14 борби.