21-21
19-25
25-16
АКАДЕМИК СОФИЯ

Баскетболистите на Ямбол постигнаха своята четвърта победа във Виваком НБЛ след като надиграха младият и амбициозен тим на Академик – София с 90-83. Мачът беше напълно равностоен. Двата отбора си размениха водачеството в него цели 23 пъти. Само по-голямото самочувствие и опит на някои от играчите на Ямбол доведоха до измъчената им победа.
След като влязоха за последните десет с две точки преднина момчетата на Георги Давидов отбелязаха два поредни коша и поведоха с 71-65 девет минути преди края – най-голямата за тях разлика в резултата. Изненадата на кръга като че ли се печеше, но тогава последва серия от 7-0 за домакините, които отново поведоха. Младият отбор на Академик не се пречупи и чрез Марин Маринов и Георги Дамянов отново поведоха 75-72. С два коша на Алън Арнет и „тройка „ на Брайкус Перин Ямбол дръпна с 80-75. Силните изяви на Арнет продължиха. Капитанът на домакините Станислав Говедаров показа отново силата на характера си и това бе достатъчно Ямбол да поведе с комфортните десет точки 87-77 две минути преди края.
Най-резултатен в мача стана Алън Арнет, който отбеляза 33 точки – рекордни за играч на ямболския отбор през сезона. Той успя в 14 от 20-те си стрелби от игра (70.0%). Взе 8 борби и направи 4 асистенции, като не допусна нито една грешка. Ефективността му от +43 е рекордна за Ямбол в редовния сезон. Най-високото до сега постижение на този показател принадлежеше на Вадим Река от +42 направено на 11 януари 2008 срещу Лукойл Академик в Правец. Станислав Говедаров завърши с 16 точки.
За Академик – София с по 16 точки са Александър Милов и Марин Маринов. Цветомир Чернокожев е с „дабъл-дабъл“ – 11 точки и 11 борби.