16-20
22-29
23-33
БЕРОЕ

Ямбол загуби последният си мач за 2017 от гостуващият тим на Берое с 84-103. Въпреки голямата разлика в резултата, която се получи в края на мача двата отбора си разделиха водачество в резултата - по 19 минути.
Първата четвърт бе равностойна и завърши с 2 точки преднина за домакините 23-21. Те имаха и по-голяма водачество в резултата, но не успяха да го задържат. Почти по същият начин се развиха и вторите десет минути от двубоя. Ямбол успя да поведе с осем точки в 15-та минута – 36-28. Доста по-класният отбор от Ст. Загора обаче се възползва от колебание в играта на домакините и намалиха разликата. С последната си атака за първото полувреме дори поведе в с 41-39.
Докато имаше свежест у играчите на Ямбол те успяваха да се държат близко до своя опонент и през първите минути на второто полувреме. В края на третата част обаче бе ясно, че старозагорци имат явно превъзходство и няма да изпуснат мача. Разликата в резултата чувствително се увеличи за да достигне 21 точки – най-голямата в мача.
Берое по най-добрият начин се възползваха от голямото превъзходство, което имат в подкошитето при отсъствието на Николай Върбанов за Ямбол. Центърът им Аджехи Бару постигна „дабъл-дабъл“ от 30 точки и 10 борби, като пропусна само два от 13-те си стрелби. В стрелбата близо под коша победителите реализираха цели 62 точки при успеваемост 79,5 %.
Освен Бару силни изяви в мача имаха и тримата варненци в състава на Берое. Янев, Желев и Цонков реализираха съответно 16, 19 и 15 точки. Майк ДиНуно направи 11 асистенции.
За Ямбол четирима играчи завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен отново бе американският гард Алън Арнет с 24 точки. Сънародникът му Брайкус Перин завърши мача с 16. Играчите, на които винаги може да разчита Ямбол С.Говедаров и С.Петков се отчетоха с 13 и 14 точки.