18-24
19-10
19-19
БУЛТЕКС 99

Ямбол загуби от гостуващият Академик Бултекс 99 с 70-78. Във вторият си пореден домакински мач ямболските баскетболисти не успяха да се справят с по-класния опонент и с това отново да зарадват верните си привърженици.
Мачът започна по най-добрия начин за пловдивчани. Те си осигуриха комфортна преднина от 13 точки (21-8) още в осмата минута, а първата част завърши в тяхна полза 25-14. Нищо в положителен насока за Ямбол не се промени и през втората четвърт. Преднината на Академик Бултекс 99 нарасна до внушителните 17 точки (35-18). Такава се запази и на полувремето, което дойде при резултат 32-49.
Второто полувреме започна с видимо желание на домакините да променят развоя на мача. По-агресивната им защита затрудни гостите и преднината им започна да се топи. Тя бе сведена до 7 точки (47-54), но след „тройка“ на Мартин Дурчев и кош на оставения непокрит Шакир Смит пловдивчани си върнаха самочувствието. Ямбол продължи да играе агресивно в защита и вдъхна увереност у привържениците си, че отново могат да заличат голям пасив. Последните десет минути от мача започнаха при резултат 51-59 за Академик Бултекс 99 и много надежди за домакините. За тяхно съжаление обаче, те останаха напразни. Воденият от Асен Николов отбор изигра разумно тази част от мача, в която можеше да се случи обрат и отново поведоха с комфортна преднина, което се движеше в границите на 10-14 точки. Реализираните три наказателни удара от Брайкус Перин в последната атака в мача само свали разликата под десет точки за крайният резултат 70-78.

Най-резултатен в мача стана гарда на Ямбол Алън Арнет с 20 точки, който добави към тях и 9 борби за ефективност от +22 – най-високата от всички в мача. Станислав Говедаров бе непримирим със своите 15 точки.
За победителите Мартин Дурчев реализира 18 точки. Васил Бачев с 13 точки.

Основната причина за загубата на Ямбол може да се търси в изключително ниския процент стрелба от игра от 38.7 % (24-62). Това е най-ниската успеваемост от всичките девет изиграни до сега мач във Виваком НБЛ. За три точки успеваемостта им е едва 8.3 % , като вкараха само един от 12-те си опита.