18-11
20-15
26-22
ЧЕРНО МОРЕ

Ямбол победи гостуващия Черно море Тича с 76-70. Баскетболистите на Иван Чолаков постигнаха втората си победа в НБЛ и прекъснаха серия от пет загуби. Варненският отбор пък имаше три поредни победи, но бяха спрени от Непреклонните от Ямбол.
Мачът започна неочаквано добре за Черно море Тича. Момчетата на Дарин Великов поведоха в цели 14 точки (най-голямата разлика за тях в мача) 21-7 след първите седем минути. След края на първата четвърт варненци имаха преднина от десет точки 22-12. Черно море Тича задържаха комфортната си преднина и през по-голяма част на втората четвърт. Четири минути преди края на първото полувреме те отново поведоха с 14 точки 32-19. Ямбол обаче отвърна със серия от 11-1 и първите двадесет минути завършиха със само три точки преднина за отборът на Варна.
Третата четвърт започна вихрено за Ямбол. С кошове на А.Иванов и А.Арнет домакините за първи път поведоха в резултата 34-33. Силните им изяви продължиха и те поведоха с осем точки 46-36 малко преди края на периода. „Моряците“ разбира се нямаше как да се примирят с това и най-вече благодарение на бившите играчи на Ямбол М.Боцка и Ц.Острев намалиха разликата в резултата на две точки 48-50, при който започнаха последните десет минути от този вълнуващ двубой, в който лидерството в резултата се смени 14 пъти.
Пред своите ентусиазирани привърженици Ямбол поведе с 9 точки 63-54 при оставащи 5:23 минути до края. В този момент за 5 лични нарушения играта напусна С.Петков. Преди това за натрупани фалове в игра вече не бе и другият висок играч на Ямбол А.Иванов. От прекаленото си надмощия под коша се възползваха от Черно море Тича и успяха да поведат отново в резултата с една точка 67-68 2:23 до края. Предстояха напрегнати минути, които Ямбол изигра по-разумно. Важни успешни наказателни удара от С.Говедаров и С.Чолаков дадоха увереност на домакините. Бърза атака завършила с кош на Е.Иванов подпечата победата на Ямбол.
Най-резултатни за победата на Ямбол отново бяха американците в отбора. Б.Перин завърши с 22 точки, а А.Арнет с 21 точки и 12 борби. Той постихна ефективност от +29 – най-висока от всички играчи в мача. Приносът на С.Илиев бе най-голям за Черно море Тича. Той завърши мача с 23 точки и 7 борби. М.Боцка и Ц.Острев добавиха по 15 точки.

За Ямбол предстои втори пореден домакински мач срещу Академик Бултекс 99. Черно море Тича ще трябва да гостува в София на Левски 2014 в следващия кръг.