25-28
17-23
22-14
БАЛКАН

Баскетболистите на Балкан постигнаха своята шеста поредна победа в редовния сезон на Vivacom НБЛ. Те надиграха тима на Ямбол с 86-79 и така запазиха първото място в класирането след 7-я кръг.
Двубоят започна равностойно, като в неговото начало пет пъти се смени водачеството. Балкан заигра по-агресивно и успях да увеличи преднината си на 18-11. „Тройка“ на Уошинктън в самия край на частта оформи резултат 21-15. Втората част започна отново с превъзходство на гостите. В средата и след кошове на В.Петков и Х.Захариев Балкан поведоха с 14 точки 25-39. Тази голяма преднина се запази почти до края на частта. Кош на С.Иванов и три сполучливи наказателни удара на Б.Перин я намалиха до 9 точки 49-40 на полувремето. Третата част започна със седем безответни точки в коша на домакините. За да приключи с цели 15 в полза на победителите в мача 72-57.
Ямболските баскетболисти и този път проявиха характер и само за малко повече от две минути намалиха изоставането си до 5 точки 67-72, след като направиха серия от 8-0. Три минути и 21 сек. преди края Балкан водеше само с 1 точка. Ямбол имаше атака, с която да поведе в резултата, но не успя да стори това. Няколко добри атаки на И.Кесар отново дадоха комфортна преднина за отбора му. Ямбол имаше своите шансове дори и да спечели мача, но важни за неговия развой отигравания на С.Говедаров, А.Арнет и Е.Иванов не успяха.
Най-резултатен играч в мача се превърна националът Х.Захариев с 21 точки. Той добави към актива си 8 борби и 5 асистенции. Съотборниците му И.Кесар е с 17 точки и 9 борби и Д.Уошинкън с 18 точки и 7 борби имат най-голям принос за победата на Балкан.
В отсъствието на контузеният Н.Върбанов младият център на Ямбол А.Иванов за първи път в кариерата си за отбора изигра пълни 40 минути, като се отчет с 16 точки и 8 борби. С.Петков изигра силен мач със 17 точки и 6 борби. Б.Перин се включи добре от пейката реализирайки 18 точки.
Балкан се възползваха по най-добрия начин от превъзходството, което имат в подкошието и взеха 15 борби повече от опонента си. Въпреки, че Ямбол има по-висок процент в стрелбата от игра 48,3 % (29-60) срещу 46,4 (32-69) важни се оказаха и 5-те „тройки“ повече за Балкан.