рефери: М.Асенов, А.Костадинов, Д.Мановски
12 точки
-

всички резюмета сезон 2013-14

ЯМБОЛ С ПРЕСТИЖНА ПОБЕДА В САМОКОВ

Ямбол постигна престижна победа в последният си мач от подготовката за новия сезон. Нашите момчета победиха силния тим на Р.спортист с 91-81 в Арена Самоков.
Най-резултатен за отбора ни е С.Петков, който отбеляза върховите за кариерата си за Ямбол 18 точки, от тях 3 „тройки”. Също рекордно постижение за И.Тенев със своите 11 точки в един мач.
Баскетболистите на Ямбол фактически загубиха само първата част на мача и спечелиха следващите три, като много убедителни бяха в последната четвърт спечелена с 28-16.
Двата отбора си отбелязаха по 7 „тройки”.

Ямбол: Г.Сираков 2, С.Говедаров 15, С.Славейков 17, Н.Милошевич 12, П.Бюторак 9 (И.Тенев 11, В.Кьосев 3, С.Цветков 4, С.Петков 18)

Р.спортист: К.Хенри 13, Зл.Георгиев 6, Ш.Барнет 11, О.Калхун 19, Е.Равенел 20 (Й.Бозов 3, Л.Киров 3, Д.Иванов 6, С.Ваклинов)