рефери: В.Великов, Н.Цинцарски, Н.Скерлев
37 точки
18 точки

всички резюмета сезон 2013-14

ЯМБОЛ ЗАГУБИ ОТ ЛЕВСКИ В СОФИЯ

Баскетболистите на Ямбол загубиха предсезонният си мач от Левски с 73-93. Двубоят се състоя в зала „Универсиада” - София.
Левски изиграха силна първа част, която спечелиха с 24-15. Втората четвърт също бе за тях. Домакините поведоха на полувремето с 47-30. Второто полувреме на мача бе сравнително равностойно. В средата на третата част Левски достигна най-голямата си преднина в мача от 33 точки. Баскетболистите на Ямбол проявиха характер и 5 минути преди края сведоха преднината на домакините до 17 точки.
Най-резултатен за отбора на Ямбол бе С.Славейков със 17 точки. Той успя в 7 от 10-те си изстрела от игра.
В отборните показатели баскетболистите на Левски успяха да вкарат 26 от 36-те си изстрела за 2 точки за впечатляващите 72 % успеваемост. Това и убедително спечелената борба под коша, 39 на 27 борби натежаха за тяхната победа. Домакините играха и доста комбинативно, направиха 26 отборни асистенции и ни отбелязаха 18 точки на бърза атака.

Ямбол: С.Говедаров 8, С.Цветков 5, С.Славейков 17, Н.Милошевич 10, П.Бюторак 6 (Г.Сираков 2, И.Тенев 5, В.Кьосев 8, С.Чолаков 4, С.Петков 8)

Левски: В.Петков 22, Л.Чалмър 9, Х.Захариев 16, Д.Джоунс, Н.Върбанов 9 (Д.Ангелов13, С.Георгиев 16, А.Симеонов 2, К.Атанасов, Е.Хаджирусев 6)