30 точки
-

всички резюмета сезон 2013-14

ЯМБОЛ ПОБЕДИ И ЧЕРНОМОРЕЦ

Ямбол спечели и третият си мач от предсезонният турнир в Пловдив. В последният ден от надпреварата ямболският отбор победи Черноморец Бургас с 83-74.
Най-добър в мача бе атакуващият гард Васил Кьосев. Най-новото попълнение на Ямбол реализира 17 точки, като успя в 8 от 11-те си стрелби от игра. Към актива си добави и 5 борби, а индексът му на ефективност е +19 за 28 минути в игра. Най-резултатен за нашия тим и в целия мача бе Сергей Цветков. Лекото ни крило направи поредно добро представяне в предсезонните ни мачове и завърши с 18 точки. Неманя Милошевич реализира 17 точки и хвана 9 борби за 19 минути преди да излезе за пет лични нарушения. Четвърти играч на Ямбол завърши в двуцифрен точков актив. Станислав Славейков отбеляза 13 точки и овладя 6 борби.
В този двубой участие не взе американският ни плеймейкър Дериус Гилмор, а приноса на другият американец Пол Бюторак бе нищожен – 4 точки и само една борба.
В отборните показатели нашите превъзхождаха опонента си в успеваемостта в стрелбата за две точки. Играчите на Юли Радионов реализираха 29 от 49-те си стрелби за две точки (59.1 %), срещу 48.9 % (22-45) за Черноморец. В другите статистически показатели има относително равенство.

Ямбол: Сираков 4, Говедаров 8, Цветков 18, Славейков 13, Бюторак 4 (Кьосев 17, Милошевич 17, Петков 2, Тенев 2, Чолаков)

Черноморец: Рошманов 7, Боев 10, Пасков 5, Бинев 7, Попович 13 (Христов 8, Павлович 12, Бачев 4, Тодоров 6, Захариев, Арабаджиев, Радосавлевич)