16 точки
8 точки

всички резюмета сезон 2011-12
ОТ 0-17, ПОСЛЕ ПРЕЛОМ, НО ....
Ямбол загуби гостуването си на Р.спортист в Самоков с 75-81 и сведе до илюзорни шансовете си да завърши на 3-то място в класирането в края на редовния сезон.
Ямболските баскетболисти започнаха много слабо този толкова важен двубой и в първите шест минути не успяха да отбележат нито една точка. Това позволи на съперника да поведе с 0-17. Макар, че до края на първата част все пак успяхме да вкараме 12 точки, тя завърши с 14-т точкова преднина за домакините ( 12-26). През втората част баскетболистите на Самоков успяха да я увеличат до 16 точки. Първото полувреме в този мач се оказа най-слабото ни от началото на сезона, не само заради твърде неубедителното му начало, но и за това, че опонента ни успя да отбележи 48 точки за тези двадесет минути. До този мач нито един наш съперник не го бе сторил. Шестнадесетте точки пасив, с които се оттеглихме в съблекалнята са изравнено най-негативно постижение за първото полувреме.
За вторите двадесет минути от двубоя ямболските баскетболисти излязоха коренно променени. Постепенно те успяваха да намалят голямата преднина на Р.спортист и в края на третата част тя бе сведена до възможните за преодоляване 6 точки (60-66). Този пасив бе напълно преодолян 2:47 минути преди края след кош на Антъни Гуджино (8 точки, 11 борби) за 73-73. Резултатът бе още веднъж изравнен за 75-75 отново след кош на американското ни крило вече 1:47 преди края на двубоя. За съжаление в останалото време не успяхме да отбележим точка и след „тройка” на Бранко Миркович (24 точки) и успешно завършена бърза атака от Христо Захариев (6 точки, 6 борби) загубихме мач, в който успяхме да вкараме 4 коша от игра повече от своя опонент. Постигнахме и по-висока отборна ефективност с 11 пункта повече. Спечелихме убедително и борбата под кошовете с 8 овладени топки повече. В този мач ямболските баскетболисти допуснаха едва 8 отборни грешки – най-малко от началото на сезона. Отнехме и осем топки повече от съперника – 9 срещу само една.
Реферите в този мач отсъдиха цели 28 лични нарушения за нашите играчи – най-много в един мач от началото на сезона. Това доведе до възможността баскетболистите на Р.спортист да изпълнят рекордните в мач с участието на Ямбол 35 наказателни удари срещу едва 14 за Ямбол. Факт пораждащ известни съмнения в критериите за отсъждане на нарушения от реферите на мача.
За Ямбол силно се представи Антъни Гуджино, който бе на две точки от пореден „дабъл-дабъл”. Рейтингът му в мача е +21. С такъв завърши и Мартин Дурчев. Лекото ни крило отбеляза 15 точки и изравни постижението си от 6 борби в един мач през сезона. Добро включване от пейката за Стойо Чолаков, който взе върховите си за сезона 3 борби в нападение, а също така добави към актива си 2 асистенции и 2 отнети топки.