рефери: З.Караниколов, М.Марков, С.Нучев
17 точки
7 точки

всички резюмета сезон 2011-12

ЯМБОЛ БИ СПАРТАК ЗА 4-ТА ПОРЕДНА ПОБЕДА

Баскетболистите на Ямбол постигнаха четвърта поредна победа в НБЛ след като надиграха винаги трудния за побеждаване тим на Спартак Пл. с 85-76.
Момчетата от Плевен поведоха с 5-0 в резултата, но след 4 минути ямболските играчи дръпнаха в резултата и неизпуснаха водачеството до края на мача. Нашите успяваха да подържат винаги една комфортна преднина, която в края на първата час бе 7 точки (22-15). Втората четвърт бе напълно равностойна и завърши при резултат 21-19 за Ямбол, а на полувремето двата отбора се оттеглиха при резултат 43-34.
Ямбол изигра мъдро винаги решаващата за изхода на един баскетболен двубой трета част, в която не дадоха възможност на опонента си не само да съкрати преднината, но успяха и да я увеличат с още две токи и тя достигна 11 (63-53) преди последните десет минути от двубоя.
В средата на последната четвърт плевенчани стопиха преднината ни до четири точки 68-64. При този резултат те имаха възможност два пъти да обстрелват нашия кош за три точки, но късметът им изневери и те пропуснаха момента да поведат в резултата. След това Радионов ( 10 точки, 6 асистенции) с два решителни коша успокои съотборниците си. В самия край на мача ямболските баскетболисти показаха повече класа и успяха да поведат с 85-71. Последните две атаки на гостите бяха успешни, с които те за девети път от десетте си гостувания загубиха с по-малко от 10 точки разлика.
MVP на мача стана Станислав Говедаров. Той постигна рейтинг от +31 – най-висок за играч на Ямбол от началото на сезона. Капитанът ни реализира 23 точки и хвана рекордните си за сезона 7 борби. Подаде 7 завършващи паса и за 4-ти път отбеляза 3 „тройки” в един мач. Антъни Гуджино постигна първият си „дабъл-дабъл” от 14 точки и 12 борби. Хвана също рекордните си за сезона 12 борби. Много силно от пейката се включи Стойо Чолаков. Гардът вкара 14 точки – най-много от началото на сезона. Стойо израни свой рекорд в кариерата си за Ямбол от 7 вкарани коша за две точки. Единственият път, когато той е вкарал седем коша от близка и средна дистанция е срещу Сливен на 3 февруари 2007 година.
За Спартак Пл. 5 баскетболисти отбелязаха повече от 10 точки, но между тях не е водещият им реализатор Илия Станков. Крилото вкара 9 точки, но успя само в 1 от 12-те си изстрела от игра.
Любопитното в този мач е, че играчите на Спартак Пл. направиха повече опити за стрелба за три точки – 33 от колкото за две точки – 24. Те отбелязаха едва 12 коша за две точки – най-малко от началото за сезона, а 24-те им опита са също най-малкото пробвани от наш опонент. За втори пореден мач ямболските баскетболисти успяват да ограничат вкараните кошове от игра на своите съперници до едва 21. Играчите на Плевен обаче изпълниха цели 32 наказателни удара. Така те изравниха рекорда на Балкан по най-много изпълнения от линията. Плевенчани успяха да реализират 25 от тях. Никой друг отбор до сега през сезона не ни бе отбелязал в един мач толкова наказателни удари.
Следващият мач на Ямбол е срещу Левски. На 17 март от 17:30 часа се очаква поредния баскетболен спектакъл за присъстващите в залата и хилядите, които ще го гледат по телевизията.