рефери: Д.Гологанов, И.Манолов, И.Николов
19 точки
9 точки

всички резюмета сезон 2011-12

ЯМБОЛ ПРЕСУШИ МОРЕТО

Баскетболистите на Ямбол зарадваха своите фенове с чудесна игра и убедителна победа над тима на Черно море. Те победиха варненци на Диана Арена с 103-76. Победа с такава внушителна разлика в резултата не бяхме постигали от 10 януари 2009 г., когато победихме с 88-61 несъществуващият вече тим на ЦСКА. Повече от сто точки в мач без продължение не сме отбелязвали от 5 януари 2008 г. срещу Сливен (108-67).
В мачът от 10-я кръг в НБЛ се получи играта на всичките ни играчи участвали в него. С изключение на лекувалият контузия Юлиян Радионов всичките ни други осем баскетболисти взели участие повече от седем минути постигнаха ефективност по-висока от +10 за четвъртата по стойност за последните 11 сезона отборна ефективност от +135.
Двама от играчите ни в този мач постигнаха „дабъл-дабъл”. MVP на двубоя Стоян Петков постигна в ранг от +25 след като реализира 13 точки и хвана 10 борби. Добави към актива си още 2 асистенции, 3 отнети топки и „чадър”. Стрелбата му от игра е 62.5 %.
Джон Офоегбу бе вторият ни по стойност играч с ефективност +24. Американският ни център постигна 6-я си „дабъл-дабъл” от 16 точки и 12 борби. Постижението му от 12 борби е върхово за ямболски баскетболист през сезона.
Най-резултатният ни играч в мача стана Мартин Дурчев с 21 точки. Той добави и върховите си за сезона 5 асистенции. В осем от 10-те ни мача най-резултатният играч в Лигата е такъв и за ямболския отбор.
Най-силният си мач до сега направи и Иван Марчев. Той вкара рекордните си за сезона 10 точки за ефективност от +12. Силно включване от пейката и за Майк Джеферсън. Плеймейкърът се понрави на зрителите с атрактивните си изпълнения и вкараните 16 точки. Златко Гоцевски също се включи добре и прибави към внушителната ни отборна ефективност и своята от +12 – най-високата за него до сега. Капитанът ни Станислав Говедаров бе на нужната висота и вкара 14 точки.
За Черно море най-резултатен в мача стана Симеон Илиев с 20 точки, от тях 3 „тройки”. Точен от тази дистанция бе и гардът Тихомир Желев с 4 „тройки”. Лидерът на варненци и най-полезен играч в НБЛ Александър Янев отбеляза 19 точки и хвана 7 борби.
В отборните показатели Ямбол постигна няколко върхови постижения. Освен по най-много отбелязани точки в един мач – 103, нашите момчета взеха 42 борби, от тях също рекордните 32 в защита. Направихме 21 асистенции. Отбелязахме 31 точки само за една част. 53-те ни точки за първото полувреме за изравнено постижение от мача ни с Черноморец. До този момент не бяхме вкарвали и 50 точки през второто полувреме. Стрелбата ни от игра е 55.9 % (38-68). Също подобрен рекорд са и 38-те ни коша за две и три точки. Имаме рекордна успеваемост за сезона и в стрелбата за две точки от 67.4 % (29-43). В същото време сведохме успеха в стрелбата от игра на варненци до 41.2 % (28-68) – най-ниския за наш опонент. Такъв е той и в стрелбата им за две точки 40.4 % (19-47).