рефери: Д. Гологанов, Б. Пелтеков, В. Великов
бърза атака:
12 точки

всички резюмета сезон 2011-12

ЯМБОЛ НЕПРЕКЛОННИ ДОКРАЙ!

Баскетболистите на Ямбол и Левски изиграха поредния вълнуващ и драматичен мач помежду си и сътвориха истински празник за 2000 души в зала „Диана”. По-опитния и класен тим на „сините” в самия край на мача успяха да устискат победата над своя непреклонен опонент и спечелиха с 81-77.
Ямболските момчета изиграха впечатляваща първа час, която спечелиха с 25-17. Факт е, че от началото на сезона, във всичките си осем мача Ямбол печели първите части.
През втората четвърт баскетболистите на Левски успяха да намалят преднината ни до 4 точки благодарение на силните изяви на Васил Евтимов, който отбеляза всичките си 13 точки през първото полувреме. В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 41-35 за Ямбол.
Още в началото на второто полувреме старши треньорът на гостите Константин Папазаов не издържа и пусна в игра невъзстановената си звезда Арън Харпър (11 точки). На Тити му бе ясно, че без него трудно би спечелил мача на Диана Арена. Присъствието на Арън на терена се отрази ползотворно на съотборниците му и те успяха да изравнят резултата при 60:60 в началото на последната част. Пет минути преди края на мач се достигна до най-голямата разлика в полза на Левски от 8 точки - 71-63. Играчите на Ямбол не се предадоха и след кош на Златко Гоцевски (8 точки) 47 секунди преди края изравниха за 77-77. В последвалата атака реферите отсъдиха пресилено нарушение срещу Арън Харпър, който реализира двата наказателни удари. Ямбол имаше прекрасна възможност да изравни, но американският ни център Джон Офоегбу (12 точки, 10 борби от тях 6 в нападение – най-много през сезона) пропусна да отбележи под самия кош. Крайният резултат бе оформен от игралият силно в мача Павел Иванов (18 точки) след два точно изпълнени наказателни удари.
Мартин Дурчев бе най-резултатен в мача с 19 точки. Станислав Говедаров направи най-резултатният си мач за сезона като добави още 17 точки за Ямбол. Дебют с екипа на Ямбол направи Майк Джеферсън. Американският ни гард се отчете с 12 точки, 3 борби и 4 асистенции.
MVP на мача стана Маркъс Хол с 18 точки, 7 борби и 5 асистенции за ефективност от +23.
В отборните показатели има абсолютно равенство в стрелбата от игра. Играчите на двата отбора са успели в 30-от 65-те си изстрели към коша (46.2 % ). Тридесетте успешни опити за стрелба за 2 и 3 точки на Левски са най-многото отбелязани в нашия кош от началото на сезона от също така рекордните 65 опита. За две точки опонентите ни в този мач също направиха върхово постижение. Те успяха в 25 изстрела от също върховите 49 опита. Логично след тези факти е и това, че Левски ни отбелязаха 81 точки – най-много в нашия кош в един мач. Прави впечатление, че играчите на Левски са изпълнели 30 наказателни удара, а тези на Ямбол само 13. Именно 16-те вкарани стрелби от линията срещу 10 за Ямбол донесоха победата на гостите. Победителите спечелиха борбата под коша със 40-33, като ни взеха 16 борби в нападение. Нещо, което нито един наш опонент не успя да направи в първите ни 7 мача. Завършващите подавания са 16-10. Имат и 5 отнети топки повече 11-6. Позволихме на играчите в синьо да натрупат най-голямата отборна ефективност +91 от наш опонент през сезона.