бърза атака:
2 точки

всички резюмета сезон 2011-12

ЯМБОЛ НАДИГРА И ПЛЕВЕН

Баскетболистите на Ямбол надиграха опонентите си от Плевен и постигнаха четвъртата си победа в НБЛ.
Нашите момчета изиграха много силно първо полувреме, което спечелиха с 53-31. 53-те точки отбелязани през първите двадесет минути са рекордни от началото на сезона за този период от мача. Мартин Дурчев отбеляза 14 от 17-те си точки през първото полувреме. Още двама ямболски баскетболисти имаха двуцифрен точков актив за двадесетте минути. Джон Офоегбу вкара 10 точки от своите 19 през тях, а Станислав Говедаров се отчети с 11 от 13-те си точки. Влезлите от пейката Ивайло Вучков ( 6 точки) и Иван Марчев (7 точки) се включиха отлично в мача и също допринесоха за голямата разлика, с която се оттеглихме на почивката. През първото полувреме играчите на Ямбол извадиха убийствена стрелба. Те успяха в 13 от 18-те си опита за две точки – 72.2 % и в 8-15-те си стрелби за 3 точки – 53.3 %. Ясно бе, че подобни показатели няма как да бъдат повторени и през второто полувреме, но резкият спад на качеството на играта ни през неговото времетраене можеше да ни донесе голямо разочарование. Първите минути на третата част тръгнаха в надхвърляне между състезателите на двата отбора. Този стил на игра, срещу съперник като Спартак Пл. бе ясно, че е пагубен за нас. През вторите двадесет минути от мача нашите не успяха да отбележат нито един от 8-те си опита за стрелба за 3 точки, докато опонентите ни реализираха 6 „тройки”, четири от тях дело на Симеон Ценов. Крилото завърши мача като най-резултатен с 27 отбелязани точки. Играчите на Плевен ни вкараха общо 11 „тройки”, най-много от всичките ни съперници до сега. Това те направиха от 26 опита, за най-високия процент стрелба – 42.2 % демонстрирана от наш противников отбор през сезона. Освен най-добрият за Плевен в този мач Симеон Ценов ( 6 „тройки”, 8 борби), много силно включване от пейката направи Цветослав Острев. Гардът вкара 14 точки за 25 минути. Другите играчи на Спартак се представиха под своите възможности. Второто полувреме пък бе най-слабото за Ямбол. Загубихме го с 13 точки разлика (29-42). Благодарение обаче на изиграните първи двадесет минути успяхме да ограничим доста от баскетболистите на Плевен под техните средни показатели и в отсъствието на заболелият им лидер Станислав Славейков и игралият едва 5 минути в този мач поради болки в ахилесовите сухожилия Илия Станков отборната им ефективност от +59 е най-ниска в сравнение с другите ни опоненти. Също така допуснахме да ни отбележат само 25 коша от игра – най-малко през сезона, от 54 опита - също е най-нисък показател през сезона за наш опонент.
В този мач ние пък подобрихме три от статистическите си показатели до сега. Овладяхме 31 борби в защита от общо 40-те си борби, за пълното ни превъзходство в борбата за отскочили от ринга топки. Опонентите ни са хванали едва 24 борби. Превъзхождаме съперниците ни и в стрелбата за 2 точки. Вкарали сме 24 от 38-те си стрелби за рекордният процент успеваемост - 63.2 %. Също така 23 пъти сме обстрелвали коша на Спартак за 3 точки, нещо което не сме правили до този мач.