рефери: Д. Гологанов, В. Великов, М.Цветков
бърза атака:
2 точки

всички резюмета сезон 2011-12

ЦЕНЕН УСПЕХ В БОТЕВГРАД

Баскетболистите на Ямбол постигнаха много ценен успех. Те победиха опонентите си от Балкан в негостоприемната зала в Ботевград с 77-70.
Победата дойде трудно въпреки, че след края на първата част отборът ни имаше преднина от 13 точки (26-13). През втората четвърт от мача настъпи пълен обрат. В нея успяхме да отбележим едва 10 точки и на полувремето домакините имаха една точка аванс – 36-37. Третата част бе равностойна, като след приключването и Ямбол успя да върне преднината си в резултата – 56-55. Нашите момчета проведоха по отличен начин началните минути на решителната четвърта част и успяха да поведат с 10 точки. Последва силен период за Балкан и благодарение най-вече на Станимир Маринов – 24 точки сведоха преднината ни само до три точки по-малко от минута преди края на мача. Последваха тактически нарушения, но Мартин Дурчев – най-резултатен играч в мача с 26 точки и Станислав Говедаров – 9 точки, 5 борби и 5 асистенции вкараха по два наказателни удара, които ни гарантираха победата.
Най-добре представилият се играч в мача бе Стоян Петков. Той изравни рекорда си по отбелязани точки в един мач – 17 от 27 ноември 2009 г. срещу Р.спортист. Освен това хвана и 10 борби за третият си „дабъл-дабъл” за Ямбол в редовния сезон. Стоян постихна и най-високият си индекс на ефективност в един мач от +27 от всичките си 105 официални мача за Ямбол.
Тази победа ни изпрати на 4-то място във временното в първенството на НБЛ. За Ямбол следват два поредни домакински мача срещу Спартак Пл. и Левски.