бърза атака:
12 точки

всички резюмета сезон 2011-12

ЛЕСНА ПОБЕДА ЗА ЯМБОЛ СРЕЩУ ПЛОВДИВ

Баскетболистите на Ямбол надиграха с резултата 94-70 тези на Академик-Пловдив в мача, част от подготовката на двата отбора за новия сезон в НБЛ и А-група. Срещата бе и благотворителна. Средствата набрани от входни билети – 306 лв. и 300 лв. от дарения от тях 175 лв. от баскетболистите и старши треньорът на Ямбол бяха предоставени за лечението на нуждаещ се от тях наш съгражданин.
Стартовата петица на Ямбол в този мач бе тази, с която най-често ще излиза ямболския отбор в мачовете си от първенството. Силни първи десет минути от мача изигра Мартин Дурчев. Той завърши двубоя с 12 точки, 4 борби и 4 асистенции за 22 мин. игра. Центърът ни Джон Офоегбу изглеждаше леко притеснен през първите минути на срещата от дебютната си изява пред ямболска публика. Бе леко изолиран от играта. Топката рядко стигаше до него. Не такива бяха нещата през второто полувреме. През третата и четвъртата част Джон отбеляза 14 от 18-те си точки. По реакциите на нашите фенове в залата се разбра, че неговите отигравания, атлетизъм и физическа мощ им се понравиха. Другият ни играч в подкошието Златко Гоцевски овладя 10 борби, най-много за отбора ни. Двамата с американският ни център подсказаха, че ако играят на своето обичайно ниво Ямбол ще има силен тандем в борбата за отскочилите топки. Към тях като прибавим и влизащият от пейката Стоян Петков, който в този мач се показа като познатият ни непримирим боец – 8 точки, 9 борби е видно, че притежаваме играчи, с който да се справим в битките на „втория” етаж. Опитните ни играчи от гардова двойка Юли Радионов и Станислав Говедаров без много да се напрягат отбелязаха съответно 13 и 16 точки. Двамата добавиха към актива си и по 5 асистенции. Радващо е включването в игра и на Иван Тенев. Не само в този мач, но и в другите изиграни в предсезонната подготовка младият гард показва качества, които да ни карат да се чувстваме по-спокойни когато заменя основният ни плеймейкър. За десет минути в мача се включи и дошлият на проби баскетболист Ивайло Вучков. В малкото време престоял на терена крилото ни убеди в своите баскетболни достойнства. Ивайло отбеляза 9 точки. Хвана и две борби. Очаква се той да бъде картотекиран за новия сезон като играч на Ямбол.
В редиците на нашият опонент в този мач Академик-Пловдив бяха познатите на ямболската публика с престоя си при нас братя Хорозови. Те са водещите играчи на пловдивчани и в този мач го показаха. Много силно представяне на Мартин Хорозов. Тежкото крило завърши мача с дабъл-дабъл от 23 точки и 12 борби. Плеймейкърът на Академик Илия Ставрев също бе на висота с реализираните от него 22 точки.
Ямбол превъзхождаше по всички статистически показатели своите гости. Овладели сме 40 борби от тях 17 в нападение срещу 34 за опонентите. Имаме 23 асистенции срещу 11. Много голямо предимство в мача имаме от направените технически грешки – 12 срещу цели 27. Отнели сме от противниковите играчи 20 топки,а те само 7. На мен лично ми се искаше обаче срещу този противник да демонстриране по-точна стрелба от игра. Вкарали сме в коша 37 от 78 стрелби или 47.4 %. Пловдивчани имат успеваемост в стрелбата – 41.0 % (25-61). Единственият компонент, по който губим е в процента вкарани наказателни удари. Гостите имат 17 от 19 вкарани стрелби – 89.5 %, а ние 16-24 66.7 %. Играчите влизащи от пейката за Ямбол отбелязаха 24 точки срещу само 1 за Академик Пв.