рефери:
резерви:

всички резюмета сезон 2011-12

ДРАМА СРЕЩУ "ДРАМА"

Ямбол загуби третият си предсезонен мач от елитният гръцки тим Драма с 82-86. Двубоят се състоя в Кавала и е част от подготовката на тима ни за новия сезон.
И в този мач старши треньорът на Ямбол Иван Чолаков започна със същата стартова петица като в предишните ни два мача. Той остави на пейката американецът Джон Офоегбу за сметка на Стоян Петков.
Началните минути на мача бяха доста нервни и ниско резултатни. В петата минута гърците водеха с 9-6 точки. След това те увеличиха преднината си, която достигна до девет точки 16-7. Нашите успяха да се нагодят към твърдата игра която практикуват гръцките отбори и намалиха разликата в резултата след шест безответни точки 13-16. Краят на първата част дойде при резултат 19-15 за домакините. Силни първи минути в този мач имаше нашият основен реализатор Мартин Дурчев. Той успя да отбележи 8 точки, от тях 2 „тройки”. С влизането си в игра Джон Офоегбу вкара два коша. Това ни позволи да съкратим деветточковата преднина на Драма.
Втората четвърт протече равностойно. В средата на вторите десет минути гърците се откъснаха в резултата с шест точки за 33-27. След взетото от нас прекъсване отборът ни заигра в зонова защита. Това обърка противника ни и след няколко бързи атаки Ямбол успя да излезе за първи път напред в резултата при 36-35. В самия края на това първо полувреме, три секунди преди сирената гръцките рефери на мача взеха скандално решение. След като Мартин Дурчев извърши тактическо нарушение в центъра на терена те прецениха, че то е направено при опит за стрелба от играча на Драма и отсъдиха да се изпълнят три наказателни удара. Това ни попречи да се оттеглим на почивка с преднина в резултата. Първото полувреме завърши при резултат 38-39 за Драма.
Третата четвърт започна с размяна на кошове, но с нейното преполовяване застрашително се увеличи и разликата в резултата в полза на Драма, която достигна до 9 точки 61-52. Тогава извън терена бяха и двамата ни основни гардове Станислав Говедаров и Юли Радионов. Техните заместници Стойо Чолаков и Иван Тенев успяха да овладеят кризисната ситуация и след 4 точки на Стойо и два успешно изпълнени наказателни удара от Иван разликата в резултата започна да намалява. В края на тази трета част след успешен пробив на Мартин Дурчев резултатът стана 63-65, при който започнаха и последните десет минути от мача. Първите две от тях бяха в полза на Драма, които отново успяха да си възвърнат една комфортна преднина от 5-6 точки. Осем минути преди края на двубоя за първи път от началото на серията предсезонни мачове на игрището бе петицата, която се очаква да изнесе основната тежест от предстоящото първенство. Едновременно в игра бяха Златко Гоцевски и Джон Офоегбу. Последваха петте най-силни минути на Ямбол в мача, след които ямболският отбор поведе в резултата с 78-70. Джон бе неудържим и почти всеки негов пробив в мача завършваше с нарушение. Американецът изпълни общо девет наказателни удара, от който вкара 8 от 16-те си точки в мача. Златко заигра като тежко крило. На предпочитаната от него позиция той отбеляза два поредни коша за да се достигне до най-голямата ни преднина в мача. За съжаление последните три минути от този драматичен двубой не бяха изиграни по най-добрият начин от нашите баскетболисти. Допуснахме серия от детински грешки, след които последваха лесни кошове за гърците от контра атака. След като не успяхме да реализираме и две от стрелбите си от игра логично се стигна до нашата загуба в мач, който спокойно можехме да спечелим и то с разлика.

Ямбол: Радионов-7, Говедаров-13, Дурчев-19, Петков-1, Гоцевски-16 (Офоегбу-16, Чолаков-8, Тенев-2, Марчев)