бърза атака:
8 точки

всички резюмета сезон 2011-12
ЯМБОЛ С НОВА ПОБЕДА СРЕЩУ ЧЕРНОМОРЕЦ

Ямбол спечели и вторият си предсезонен мач. Нашите баскетболисти върнаха визитата на Черноморец и го надиграха в собствената му зала в Бургас с 79-76, след като преди три дни сториха същото и на Диана Арена с 82-56. От резултата във втория двубой е видно, че победата не дойде никак лесно. Домакините водеха в резултата след края на всяка от първите три четвърти. Силните минути на ямболските баскетболисти бяха в първите пет минути на четвъртата част, в които вкарахме 16 срещу 3 точки за опонентите ни. Това ни даде възможност да поведем с десет точки 71-61.
Най-силно за Ямбол в този мач се представиха Мартин Дурчев и Стоян Петков и двамата с ефективност от +17. Мартин, както и в първият мач бе най-резултатен на терена след като отбеляза 20 точки (в първия мач – 28 т.). Крилото ни даде и 4 асистенции, успя в 7 от 14-те си стрелби от игра. Стоян Петков направи втори силен мач. Тежкото ни крило отново влезе като стартиращ играч и се отчете с 14 точки. Взе и 5 борби. Станислав Говедаров стана вторият по резултатност играч в мача. Капитанът ни отбеляза 17 точки и постигна ефективност от +11. Плеймейкърът ни Юли Радионов отново бе изключително полезен за играта на Ямбол. Той вкара 9 точки, хвана 4 борби и даде 4 завършващи паса за ефективност от +13. Тези четири наши баскетболисти впечатлиха с изявите си. По-големи са очакванията ни от македонският национал Златко Гоцевски. И в този мач той започна като център. Успя да отбележи само 4 точки, след като успя да вкара 2 от 8-те си стрелби към противниковия кош. Хвана обаче най-много борби от нашите – 8. Дебют за отбора ни направи Джон Офоегбу. Американецът изигра първите си 21 минути за Ямбол. За това време отбеляза един кош от игра и 4 наказателни удара. Добави към актива си и 4 борби. Направи 4 лични нарушения и тепърва предстой да се адаптира към стила на игра на новия си отбор. Стойо Чолаков влезе от пейката и престоя на игралното поле 16 минути. Той даде своето за победата след отбелязаните от него 6 точки. От по-младите в отбора възможност за изява получиха Иван Тенев – една „тройка” и третият ни плеймейкър Димитър Василев – без отбелязана точка. Четири минути поигра и крилото Николай Георгиев. Иван Марчев пропусна двубоя поради контузия в лакътя, която трябва да отшуми за 3-4 дена.
В отборните показатели стрелбата ни от игра е 46.6 % (27-58), което е с 8 % по-ниско постижение в сравнение с първия ни мач. Играчите на Черноморец има успеваемост от 54.7 % (29-53). Този факт най-красноречиво показва, защо се стигна до тази измъчена победа. Всъщност тя дойде поради доброто ни изпълнение на наказателни удари – 20 успешни от 23 опита (87.0 %). Силното ни оръжие в първия мач – бързата атака сега не подейства. Отбелязали сме едва 8 точки от този баскетболен елемент срещу цели 24 точки в Ямбол. Бургазлии имат леко предимство в борбата 28 на 25 спечелени отскочили от ринга топки. Нашите отново са били по комбинативни – 14 на 11 асистенции. Имаме и с три отнети топки повече от черноморци – 11 на 8. И двата отбора направиха доста технически греши, обяснимо за периода на подготовка на отборите – 20 за Ямбол, 23 за Бургас.
В редиците на Черноморец се понрави младежкият национал Константин Коев, който завърши с 12 точки - най-резултатен за домакините и 6 борби. Македонецът Кирил Павловски взе 8 борби и отбеляза 4 от 8-те си опита за две точки. Добро включване от пейката за друг млад играч Милен Захариев с 11 точки.
Следващите два предсезонни двубоя на Ямбол са зад граница. На 1 октомври в Кавала – Гърция и на 3 октомври в съседния ни турски град - Одрин