33 точки
0 точки

всички резюмета сезон 2009-10

ЯМБОЛ СИ ГО ВЪРНА НА ЧЕРНОМОРЕЦ

Пред препълнените трибуни на Диана Арена с повече от 1700 зрители, Ямбол постигна четвърта домакинска победа от четири мача , надигравайки гостите от Черноморец с 92-81. Срещата беше много оспорвана и динамична. Отборът на Ямбол поддържаше преднина от 4 до 12 точки почти през цялата среща. През първата четвърт, завършила при резултат 29-20 доминираше отбора на домакините благодарение на силната игра на лидера на отбора Димитър Ангелов. Ямболското крило „заби” два зрелищни „чадъра” на гиганта Брус Браун. Индексът му на ефективност от +25 го направи не само играч на мача, но и MVP на 8-я кръг в НБЛ.
Втората четвърт продължи добре за Ямбол, но само през първите 2 минути. След това последваха силни изяви на гостите от Черноморец. След много добри отигравания на Мартин Дурчев (16 т.) и стрелби от „тройката” на Пламен Алексиев разликата в резултата бе намалена до 3 точки. През тази част публиката се наслади на най-доброто изпълнение на срещата - забивката на Джими Хънт ( 11 т.) след пас алейуп на Юлиян Радионов. Плеймейкърът ни хвана рекордните за сезона 4 борби в нападение и вкара също върховите 5 стрелби за две точки. Ефективността му от +22 е най-високата му до сега, което показва, че Юли е изиграл най-силният си мач за сезона. Играта беше оспорвана до последния съдийски сигнал на частта и благодарение на „тройката” на Майкъл Ърл домакините се оттеглиха на почивка с преднина от 2 точки - 50-48.
След почивката отбора на Ямбол се мобилизира и заигра по-добре в защита и не позволи на отбора на Черноморец да отбележи кош през първите 3 минути на третата част, но само пропуските на играчите на отбора не позволиха да се натрупа по-голяма разлика. Последваха няколко последователни успешни стрелби зад линията за изпълнение на трите точки на Гоцевски и Хънт, които доведоха до натрупването на преднина от 10 точки. Македонският ни център вкара рекордните за него 4 „тройки” и също така хвана върховите 8 борби в защита.
По принцип третата част е ахилесова пета за отбора на Ямбол и това се видя в нейния край. Пламен Алексиев реализира необезпокояван няколко стрелби и третата част завърши при резултат 70-66. През последния период домакините продължиха с натиска и силната игра в защита, която не позволи на Черноморец да отбележи кош в период на четири минути. Успешните изстрели от тройката на Гоцевски и Хънт направиха разликата 12 точки. Към края отбора намали темпото и се стигна до крайното 92-81. Въпреки, че процентно стрелбата от игра на гостите бе по-добра (50.0 % на 43.8 %), те направиха много повече грешки, цели 20 срещу 10 за Ямбол. Също така домакините „откраднаха” 15 топки, а бургазлии само 6. Отделно Ямбол играха и по-отборно постигайки 15 асистенции, което компенсира загубата в борбата под коша – 32 срещу 38. За Черноморец Брус Браун реализира дабъл-дабъл с 21 точки и 12 борби, добави 2 чадъра. Пламен Алексиев добави 16 точки.
За Ямбол двама завършиха с дабъл-дабъл, Златко Гоцевски – 24 точки и 10 борби. Димитър Ангелов вкара 18 точки и също овладя 10 борби, като добави и 2 блока. Много силен мач отново и за Юлиян Радионов - 15 точки, а освен това добави 3 асистенции и 4 „откраднати” топки.
В следващият кръг Ямбол посреща Балкан в спор за третото място във временното класиране и се надяваме, трибуните на Диана Арена да са още по-пълни и подкрепящи своите любимци.