29 точки
- точки

всички резюмета сезон 2008-09

ЯМБОЛ ГУБИ ПЕТИ МАЧ ПОДРЕД.

Баскетболистите на Ямбол загубиха гостуването си на Евроинс Черно море във Варна с 83-99. Както в много срещи напоследък бяхме равностойни на опонентите си през първото полувреме. Нашите момчета водиха почти през цялата първа част. Авансът им в началните минути достигна 8 точки – 11-3. От тях 7 бяха на С.Говедаров. Капитанът ни играе много силно напоследък. В три поредни кръга той подобряваше най-доброто си постижение за отбелязани точки в един мач. Вече в тринадесет поредни мача има десет и повече отбелязани точки. Както и срещу Левски и сега срещу „моряците” вкара 8 от опитите си за стрелба за две точки и за осми път през сезона отне от играчите на съперника 3 топки. Освен за Станислав много добри думи за последните си представяния могат да се кажат и за Иван Марчев. Крилото ни реализира 11 точки и подаде рекордните за него през сезона 3 асистенции. За четвърти път в кариерата си за Ямбол „лепна” и два блока в един мач. Влезлият от пейката С.Петков също постигна ефективност по-висока от 10. Тежкото ни крило реализира върховите за него 5 стрелби от линията от също рекордните 6 опита. Много добро включване в мача направи С.Чолаков. Стойо вкара всичките си 3 опита за стрелба за две точки и за втори път през сезона отне 4 топки. За 14 път през шампионатът Б.Сандърс овладя повече от 10 борби (13) и даде 3 асистенции на своите съотборници, което е негово най-добро постижение.
Домакините от Варна спечелиха съвсем заслужено този мач. Варненци вкараха рекордните за наш съперник 37 опита за две точки от също рекордните 57 изстрела. Играчите на Евроинс Черно море изравниха и постижението на Лукойл Академик от 19 отборно отнети топки от наши играчи в един мач. Вкараха и 13 от 15-те си опита от линията. 86.7-те % са най-доброто постижение на противниците ни в стрелбата от наказателната линия.
В най-добър играч на мача се превърна плеймейкърът на победителите Кори Макинтош. Американецът реализира 34 точки. Само Маркъс Хол в първия кръг е вкарвал толкова много в нашия кош за първенство.
Евроинс Черно море ни превъзхожда във всички отборни статистически показатели. Варненци имат успех в 41 от 69-те си опита за игра или 59.4 %, срещу 52.5 % за Ямбол (32-61). Отнели са ни 19 топки срещу 13. Имат 18 технически грешки, докато нашите момчета са направили 23, от тях 18 през първото полувреме. Единственият показател по който имаме по-добър резултат е в „чадърите” 5 на 2. Отборната ефективност на домакините е +122 срещу +88 за Ямбол, което показва, че загубата е можела да бъде и по-изразителна.