рефери: В.Атанасов, О.Николов, И.Николов
резерви:
26 точки
22 точки

БЕШЕ ЛЕСНО

Ямбол гостува на Сливен в собственият си дом Диана Арена и го победи безапелационно. Нашите момчета срещнаха трудности от опонента си само през първите десет минути от мача. Те завършиха при резултат 20-19 за символичните домакини. След това стегнахме защитата и вкрахме в коша на съперника цели 32 точки за една част. Това е само с една по-малко от рекорда ни за сезона. Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултата 51-37 за Ямбол. През третата част сливенци вкараха само 13 точки и развоят на мача за всички в залата бе ясен. Последните десет минути от него бяха за присъстващите в нея привърженици на ямболският отбор. В шоутайма ще се запомни зрелищната забивка на Павел Маринов в коша след подаване алей-оуп на Мартин Дурчев.
MVP в мача стана Павел Маринов. Той постигна ефективност от +34, която е най-високата в неговата кариера. Тя го направи и най-добре представил се баскетболист в 17-кръг за цялата Лига. Павел вкара 22 точки и улови рекордните в кариерата си 14 борби за своя първи „дабъл-дабълс”. Той вкара също върховите си 7 опита за стрелба за две точки, от също рекордните си 10 опита от тази дистанция. Втори пореден силен мач изнесе влезлият от пейката Иван Марчев. Той вкара за втори път през сезона 16 точки. Мартин Дурчев също подобри един свой рекорд, след като даде 6 асистенции на своите съотборници. Мартин престоя на игрището 35 минути, най-много от началото на първенството. Младият ни баскетболист Димитър Василев подобри също свой рекорд. Плеймейкърът реализира 8 точки и постигна върхова за себе си ефективност от +9. Вкара и 4 от своите 5 стрелби за 2 точки и за втори път даде 4 завършващи паса.
За Сливен силно се представи новопривлеченият от Левски Петрослав Зафиров. Тежкото крило вкара 8 коша от тях 5 за три точки и завърши мача с впечатляващите 21 точки. Лидерът на сливенският отбор Тодор Тенев направи „дабъл-дабълс” от 15 точки и 10 борби, но пропусна осем от 13-те си стрелби от игра. Добро впечатление направи младият плеймейкър Пламен Тодоров със своите 3 асистенции и най-висока ефективност от +12.
В отборните показатели ясно се вижда много по-добрата успеваемост в стрелбата за победителите. Баскетболистите на Ямбол са вкарали 50.7 % (34-67) от своите изстрели, докато Сливен само 35.2 % (25-71). Това е и най-ниският процент успешни опити за всички досегашни наши противници. От своя страна нашите пък са успели в 68.4 %(26-38) за две точки, което е върхово постижение за Ямбол през сезона. Взели сме и върховите 31 борби в нападение. Сливен ни превъзхожда във взетите борби в нападение. Там съотношението е 11 към 6 за тях. Победителите имат голямо предимство в асистенциите 21-10. Направили сме и 6 „чадъра”, срещу един за гостите.