резерви:
38 точки
10 точки

МОРЕТО НИ ЗАЛЯ.

Баскетболистите на Ямбол загубиха от гостуващият на Диана Арена отбор на Евроинс Черно море с 74-89. Още във втората минута на срещата неприятна контузия получи лидерът на ямболския тим Байрън Сандърс. Той усука коляното си при успешно завършена от него бърза атака и това го извади от строя до края на мача. В негово отсъствие тежестта да се справи с едрогабаритните центрове на варненци Атила Сантош (6 т.) и Душан Йелич (4 т.) се падна на Кирило Скуматов. Въпреки, че украинският ни център имаше травма в глезена, успя да се справи със задачата си и не позволи да бъде надигран от опонентите си. Кирило постигна третият си „дабъл-дабълс” за сезона, след като реализира 13 точки и хвана 11 борби. Той направи и рекордните в кариерата му за Ямбол 4 „чадъра” в един мач. Добро включване от пейката направи Стоян Петков, който в отсъствието на Байрън престоя на терена 30 минути. За тях той вкара 3 от 4-те си стрелби от игра и хвана 6 борби. В най-резултатен играч за нашия тим се превърна Павел Маринов. Крилото ни вкара 18 точки. Улови и 7 борби. Започналият в стартовата петица Иван Марчев. Иван вкара рекордните за сезона 16 точки. За втори път сграбчи 8 борби. За първи път за шестте си сезона за Ямбол той изпълни 9 наказателни удара в една среща. От тях вкара също рекордните 8 удара от линията. Марчев постигна ефективност от +18 – най-високата за него през сезона. Това означава, че срещу Морето е изиграл най-силният си мач досега.
За Евроинс Черно море на полезен с изявите си бе Кори Макинтош. Американецът стана и MVP в мача, след като вкара 26 точки от тях 4 „тройки”. Толкова стрелби от тази дистанции вкара и другият американец на гостите Брайс Шелдън. Той завърши мача с 19 точки. Влезлият от пейката Симеон Ценов се включи перфектно. Той направи „дабъл-дабълс” от 15 точки и 14 борби. Неговият съотборник Желко Бойович също се отчети с „дабъл-дабълс” – 10 точки и 10 борби.
В отборните показатели прави голямо впечатление само трите грешки, които са допуснали победителите. Нашите са направели цели 16 и това е основната причина за загубата ни, тъй като разликата в успеваемостта в стрелбата не е много голяма. Ямбол е реализирал 24 от 57-те си изстрела или 42.1 %. Варна имат успех в 33 от 74 си опита за стрелба от игра (44.6). Веднага се набива на очи, че нашите момчета са обстрелвали противниковият кош с 17 опита по-малко от съперника си, което се дължи както на направените с пъти повече грешки, така и на по-бавната и мудна игра в нападение, която сме предложили. За две точки имаме само 15 успешни опита, което е най-ниският ни резултат от началото на сезона.
Двата отбора ни предложиха общо 59 опита за стрелба за три точки. Ямбол има 30, което изравнено наше постижение за опитите ни да вкараме „тройки” през сезона. Двадесет и деветте за Черно море също е изравнено върхово постижение за наш опонент. Варненци са ни взели и 14 борби в нападение, което ни се случва за 3 път през сезона. Баскетболистите на Ямбол регистрираха и един анти рекорд за сезона. Те вкараха само 27 точки в коша на противниците си за второто полувреме. Късата скамейка и изглежда незадоволителната физическа форма, в която се намираме в момента са причината втори мач подред да не можем да задържим преднината си от първото полувреме и да губим катастрофално последните минути на двубоя. За да се опита да подобри функционалното състояние на своите играчи ръководителите на баскетбола в Ямбол ще наемат изпитаният с методите си на физическа подготовка треньор Дичо Тодоров.