резерви:
12 точки
6 точки

30 МИНУТИ НАДЕЖДА.

Баскетболистите на Ямбол загубиха мача си от 15-я кръг. В София те паднаха от вторият във временното класиране на НБЛ отбор на Левски с 84-112. Голямата разлика в резултата в полза на домакините се получи в последната четвърт от двубоя, която нашите момчета загубиха с 13-35. До тогава те се бяха напълно равностойни на фаворита в мача. На полувремето дори водихме с три точки 56-53 и зрителите в залата станаха свидетели на прекрасни изпълнения. Въпреки това 53-те точки в нашия кош са най-многото вкарани от наш противник през първите двадесет минути.
През второто полувреме обаче равностойните състезатели и дългата скамейка на Левски си каза думата. Те въобще не се притесняваха, че направиха цели 30 лични нарушения, толкова много в един мач нито един отбор играл срещу нас не е извършвал. „Сините” взеха полувремето с 59-28 и това се оказа най-слабите двадесет минути изиграни от нашия отбор. Това е така, защото 31-та точки разлика е най-голямата, с която губим вторите двадесет минути. Също така вкарахме най-малко точки през тях, а в нашия кош влязоха най-много попадения. Сто и дванадесетте точки, които допуснахме в мача също са най-много от началото на сезона. Това е и първия двубой, в който допускаме повече от сто точки. Високата резултатност на победителите се дължи естествено на високият им процент успеваемост в стрелбата. Те имат успех в 31 от 51 опита за стрелба за две точки или 60.8 %. С това те изравниха най-доброто постижение на наш опонент в този статистически показател, но подобриха този за сполучлива стрелба от игра. За две и три точки баскетболистите на Левски вкараха 55.3 % от опитите си (42-76). Четиридесет и двата успешни опита също са рекордни за отбор, срещу който сме играл досега. Левскарите подобриха още две върхови постижения след като направиха 22 отборни завършващи подавания, а отборната им ефективност в края на мача бе +138. Съществена причина за загубата на Ямбол се крие в направените грешки. Ямболските баскетболисти са допуснали 19, а противниковите само 7. Ямбол няма предимство в нито един от основните статистически показатели и затова загубата ни с 28 точки разлика е напълно резонна.
За Ямбол най-силно се представи Байрън Сандърс. Американецът реализира 23 точки, само една по-малко от върховото си постижение. Също така хвана 16 борби, от тях рекордните за него през сезона 14 в защита. Индексът му на ефективност от +34 е най-висок сред играчите взели участие в срещите от 15-я кръг. На Байрън това му се случва за четвърти път и заслужено е №2 в лигата за най-полезен състезател, изпреварен само от Травис Питърсън. Центърът ни реализира за първи път 7 наказателни удара и за четвърти път отне 4 топки от опонентите си. Станислав Говедаров се превърна във втория по резултатност наш играч. Капитанът вкара 19 точки, като успя в 5 от 11-те си опита за две точки . „Мушна” и две „тройки”. Павел Маринов е третият наш баскетболист с двуцифрен точков актив (18 т.). Той вкара рекордните за него 6 стрелби за две точки. Кирило Скуматов бе много активен през първото полувреме, но после се поумори и извърши 5 лични нарушения. Въпреки това успя да даде 4 асистенции, което му се случва за първи път през настоящият сезон и за 3 в кариерата му за Ямбол.
Най-голям принос за победата на Левски има Маркъс Хол. Въпреки, че за първи път не бе стартиращ играч гарда се отчети с 27 точки и осем асистенции. И по двата показателя той е №1 в Лигата за 15-я кръг. Много добър мач и за новото попълнение на столичани литовецът Казлаускас. Той вкара 17 точки и овладя 5 борби. Общо 6 баскетболисти на домакините вкараха повече от десет точки в мача.