EFF: +18
С.О'ГАЛАХЪР

всички резюмета сезон 2008-09

NO NAME .............

Трета поредна загуба в първенството записаха баскетболистите на Ямбол. Нашите момчета бяха победени от тима на Р.спортист в Самоков. Както и срещу ЦСКА преди седмица, така и в този мач позволихме на съперниците ни още в първата част да поведат с голяма разлика в резултата. Домакините ни отбелязаха през тази четвърт рекордните за противников отбор през сезона 31 точки срещу само 16 за ямболските играчи. За втори път през сезона опонентите ни правят разлика от 15 точки в една част. Преди този мач това сториха и Лукойл Академик (10-25) в Ямбол през втората част.
Вторите десет минути бяха спечелени от Ямбол с 26-20 и на полувремето двата отбора се оттеглиха с преднина за Р.спортист от девет точки (42-51).
Очакванията ни, че през второто полувреме нашите ще заиграят още по-силно не се оправдаха. Нещо повече, през него успяхме да отбележим едва 32 точки, което е най-ниската ни резултатност от началото за сезона през вторите двадесет минути.
Преднината на самоковци нарасна и в края на третата част, тя достигна 15 точки (55-70). Отборът ни не демонстрира никакви съпротивителни сили и загуби и четвъртия период с 19-23, а от там и мача с 74-93.
Най-добър в срещата за Ямбол бе Скот О'Галахър. Американецът за първи път не започна в стартовата петица на Ямбол, но след влизането си от пейката се задържа на игрището 33 минути. За това време той реализира рекордните си в официален мач за Ямбол 23 точки. Хвана и върховите си за сезона 5 борби. Кирило Скуматов също улови рекордните си за този сезон 12 борби, от тях 10 в защита. За целия мач ямболските играчи „сграбчиха” 10 отскочили от ринга топки повече от своя опонент. Тридесет от 39-те борби са в защита, като това е най-високия отборен резултат от шестте изиграни от нас двубоя. Въпреки, че убедително спечелихме борбата под кошовете победата отиде на самоковски адрес най-вече поради слабата ни стрелба от игра. Нападението ни вървеше тромаво и за целия мач вкарахме само 26 от 60-те си опита от игра (43.3 %). Като общо успешните и направените опита за стрелба за две и три точки са най-слабото ни постижение за сезона. На обратния полюс бяха Р.спортист. Те ни отбелязаха 12 „тройки”, нещо което нито един отбор до този момент не бяха правили. Тимът на Самоков е направил това от 28 опита, също върхови за наш противник. Те имат успеваемост от 50.7 % (34-67) в стрелбата си от игра. Играли са и много по-комбинативно, за което говори факта, че имат 16 срещу 7 асистенции. Направили са и 6 грешки по-малко от нас (17-11).
MVP на мача стана Драгослав Папич. Сърбинът реализира 21 точки и хвана 10 борби. Негов подгласник стана американецът Травис Питърсън с 18 точки и 8 борби.