EFF: +28
Л.ПЕЙН

всички резюмета сезон 2007-08

СТАНИСЛАВ И ВАДИМ ТОРПИЛИРАХА "АРМЕЙЦИТЕ"

Ямбол съхрани шансовете си за класиране на полуфинал в турнира за купа „Леденика-България” след като във втората среща от четвъртфиналната серия победи тима на ЦСКА с 81-75. Това стана реално след като нашите момчета направиха отлично второ полувреме и след девет безответни точки в началото на третата част заличиха пасив от 7 точки, натрупан през първите двадесет минути на мача. Така всичко за нас и опонента ни ще се реши в трети двубой, който ще се играе в София.
За ямболският отбор двама баскетболисти заслужават аплаузи за представянето си в мача. Въпреки, че през цялото време бе плътно пазен от съперниците си С.Говедаров изпълни по перфектен начин задълженията си. Той не само умело организираше атаката ни, но и стана най-резултатният играч в мача, след като реализира 29 точки. Направи и 6 асистенции. С индекс на ефективност от +29 плеймейкърът ни стана „играч на мача”. В.Река пък вкара 25 от всичките си 27-м точки в мача през второто полувреме, от тях три последователни „тройки” в края на четвъртия период. С тях той реши мача довеждайки резултата до 79-70. Украинецът в нашите редици „сграбчи” и 8 борби. Нито един от другите ни играчи не можа да вкара повече от десет точки. Добри думи за активността проявена в борбата под кошовете заслужават К.Скуматов и М.Хорозов. Те овладяха по 6 отскочили от ринга топки.
За ЦСКА силна игра на Диана Арена демонстрираха Л.Пейн и Г.Давидов. Двамата постигнаха „дабъл-дабълс”. Американецът реализира 22 точки и улови 11. Той се превърна и в най-добрият играч за „армейците”. Много добре му пригласяше и Г.Давидов. Националът на България завърши мача с 19 точки и 10 борби. Героят за ЦСКА в първия мач между двата отбора Х.Николов игра необичайно слабо. Крилото на „червените” допусна 8 технически грешки и реализира едва 4 от 12-те си стрелби от игра. На моменти проблясъци в играта си имаше и Л.Хаджисотиров. След негови точни стрелби от разстояние ЦСКА успя да дръпне в резултата през втората четвърт.
В отборните статистически показатели Ямбол има предимство в стрелбата от игра. За две и три точки сме отбелязали 32 от 62-та си опита или 51.6 %. Гостите от своя страна имат успех в 43.5 % от опитите си (30-69). Ямболци са направели и повече асистенции – 17 срещу 11 за опонентите си. Имаме и 4 „чадъра” срещу 2 за ЦСКА. Победеният от нас отбор има предимство в борбите под коша. Баскетболистите му са овладели 39 борби срещу 34 за Ямбол. Превъзхождат ни и по броя отнети топки – 7 на 11.
Така след мач, в който имаше 14 изравнявания на резултата и 12 смени на водачеството ни чака без съмнение изключително интригуващ трети мач, които ще изпрати един от двата отбора на полуфинал за Купата.