рефери: М.Механджиев, Ч.Зехиров, А.Янкулов
EFF: +25
В.РЕКА

всички резюмета сезон 2007-08

ЯМБОЛ УПЛАШИ ЦСКА

Баскетболистите на Ямбол загубиха първият си мач от четвъртфиналната серия в турнира за купа „Леденика – България” от ЦСКА с 85-89. Резултатът и играта ни в този двубой обаче ни дават реални шансове да се класираме за полуфиналите в това престижно състезание. Радващо за нас е, че успяхме да проявим характер и да се върнем в мача след като в 27-та минута изоставахме с 14 точки от нашия опонент (53-67). Ямбол имаше възможност дори да спечели двубоя, след като 34 секунди преди края чрез М.Дурчев, изпълнил два успешни наказателни удара изравни резултата – 84-84. Шансът обаче не бе на наша страна, след като най-добрият в мача Х.Николов ни вкара „тройка” в самия край на проведената от ЦСКА атака. Последва тактическо нарушение на Л.Хаджисотиров, което изпрати М.Дурчев зад линията за изпълнение на наказателни удари при резултат 84-87. Младият ни баскетболист вкара само единият от двата си изстрела. Последва веднага негово нарушение за да може Х.Николов да оформи крайното 85-89 след два успешно изпълнени наказателни удара.
Играта и проявеният характер от ямболските баскетболисти ни дават надежда, че можем да отстраним ЦСКА по пътя си към полуфинала в турнира.
За Ямбол силен мач изигра В.Река. Той влезе от пейката и за 27 минути игра постигна 5-ят си „дабъл-дабълс” за сезона, след като вкара 21 точки и овладя 10 борби, пет от тях в нападение. Ефективността му от +25 го прави най-добре представилият се наш играч в мача. Още трима баскетболисти на Ямбол постигнаха двуцифрен точков актив. С.Говедаров реализира 17 точки. Добави към актива си и седем борби и пет асистенции. М.Хорозов и К.Скуматов прибавиха към точковия актив на отбора ни съответно 14 и 12 точки.
За ЦСКА най-полезен с изявите си бе Х.Николов. Индексът му на ефективност от +26 го прави „играч на мача”. Крилото на „армейците” отбеляза 25 точки. Добави 7 асистенции и 5 борби. Силно от пейката се включи Г.Давидов. Той постигна „дабъл-дабълс” – 16 точки и 11 борби. Американците Д.Уошинктън и Л.Пейн имат съответно 14 и 12 точки.
В отборните показатели Ямбол има леко предимство в успеваемостта в стрелбата от игра. Реализирали сме 27 от 57-те си стрелби или 47.4 %, срещу 46.2 % (36-78) за домакините. Изпълнили сме 26 наказателни удара повече от съперника си. Именно слабият ни процент стрелба от там ни коства победата. От 36 наказателни удара сме реализирали 24 (66.7 %). „Червените” имат две борби повече. Те са овладели 39 отскочили от ринга топки срещу 37 за нас. В другите важни статистически показатели има разменено предимство между двата отбора, но разликите са минимални. Отборната ефективност е в полза на ЦСКА – 101 на 91, което говори, че победата им е заслужена.