рефери: И.Ресиловски, Ч.Дросев, И.Маринов
EFF: +30
С.Г'ДАРОВ

всички резюмета сезон 2007-08

ПОД ВЪПРОС Е ПРЕМИНАВАНЕТО НИ В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

Баскетболистите на Ямбол загубиха първият си мач от осминафиналната серия за Купа „Леденика България” с 79-87 от Дунав в Русе. След равностойна първа част нашите изтърваха втората с десет точки разлика и се оттеглиха на почивка при резултат 40-50 за домакините. Въпреки усилията ни през второто полувреме да обърнем нещата в наша полза, успяхме само да заличим две точки от пасива си и загубихме с осем точки. В предвид на това, че престой и мач реванш на Диана Арена оптимизма ни, че можем да продължим на пред в надпреварата не трябва да ни напуска. В нашите възможности е да победим с повече от осем точки и да отидем на четвъртфинала, където ни очаква ЦСКА.
След като изигра най-слабият си мач за сезона срещу Балкан в 27-я кръг от шампионата С.Говедаров бе най-силен сред своите съотборници. Плеймейкърът ни реализира 23 точки и хвана 10 борби за своя 4 „дабъл-дабълс” през сезона. Добре му партнираше М.Дурчев вкарал 17 точки от тях 3 „тройки”. Крилото направи и цели 6 асистенции – върхови за сезона. Добави и 5 борби. С.Чолаков и влезлият от пейката И.Марчев добавиха по 12 точки. Много слабо се представиха нашите играчи в подкошието. Чужденците В.Река и К.Скуматов играха далече от своите средни статистически показатели и приносът им за играта на ямболския отбор бе твърде незначителен.
За Дунав много силно се представи бившият играч на Ямболгаз П.Нойков. Той вкара 31 точки, от тях 5 „тройки”. Добави към актива си 6 борби и 3 асистенции. Влезлият от пейката И.Накилов реализира 22 точки. Н.Тмушич игра твърде малко в сравнение със средното му игрово време през сезона. За 18-т минути хвана 8 борби и 8 точки. Съшият актив има и неговия колега Н.Господинов.
В отборните показатели има относително равенство в основните статистически показатели. Играчите на Ямбол са реализирали 29 от 56-те си стрелби от игра (51.8 %). Успеваемостта на Дунав е 50.8 % (33-65). Деветте атаки повече в полза на домакините при почти еднаквият брой технически грешки ни говори, че русенци са играли по-бързо с повече успешни бързи атаки. Именно това е довело до тяхната победа, защото и успешно изпълнените наказателни удари също са равни, по 12 за двата отбора. В борбата под коша предимството на Дунав е само с едно овладяване повече – 30 на 31. Ямбол има две асистенции повече – 12-10 и 3 „чадъра” срещу нито един за Дунав. Те имат пък 3 отнети топки повече – 3-6. Отборната ефективност на двата отбора е еднаква - +78. Това ни показва, че мача е бил напълно равностоен и победата е можела да приляга и на нас. Може би технически и тактически грешки във важни моменти е довело до това да загубим мача и то с разлика, което е притеснителна преди реванша.