рефери: М.Механджиев, М.Марков, Г.Иванов
EFF: +28
Л.ПЕЙН

всички резюмета сезон 2007-08

ЦСКА ПРЕКЪРШИ ЯМБОЛ

Ямбол загуби мачът си на Диана Арена от тима на ЦСКА с 74-81. „Армейците” постигнаха победата благодарение най-вече на капитана си Г.Давидов (21 т., 8 б.) и направилият „дабъл-дабълс” Л.Пейн (12 т., 15 б.). Американското крило стана и MVP на мача с индекс на ефективност от +28, след като добави към актива си и 3 асистенции и 3 отнети топки. Силно игра и другият американец М.хендерсон отбелязал 19 точки.
Най-добре представил се играч за Ямбол в трети пореден мач е М.Хорозов с индекс от +20. Тежкото ни крило за 34 минути игра отбеляза 15 точки и спечели 7 борби. Д.Коешинов вкара рекордните си за сезона 18 точки в това число 3 „тройки”. Осемнадесет точки добави и С.Говедаров, но успя само в един от рекордните си в кариерата за Ямбол 10 опита за три точки. Много под обичайните си средни показатели постигна К.Скуматов. Украинецът отново натрупа бързо лични нарушения и отбеляза едва две точки. За първи път през сезона ефективността му в един мач е под +10. Центърът ни В.Река се представи по-добре от своя сънародник, след като реализира 8 точки и хвана 8 борби. Очакванията към него също са много по-големи.
Мачът започна равностойно с честа смяна на водачеството. В целият двубой резултата бе изравняван 8 пъти. Дванадесет пъти се сменяше и лидерството. ЦСКА взе по убедителна преднина след 6-та минута. Тя достигна 6 точки (11-17). Ямболци обаче успяха да я намалят до една в края на частта (17-18). Вторите десет минути бяха изиграни много силно от нашия отбор като гостите нямаха отговор на силните индивидуални пробиви на С.Говедаров. Ямбол се оттегли на полувремето с 8 точки преднина (41-33).
Второто полувреме започна по най-добрият начин за нас. Успяхме да поведем с 13 точки – най-голямата преднина за нас в мача. След взето прекъсване от Р.Барчовски „червените” заиграха в „зонова защита”. Това обърка нашите и преднината им в резултата бързо се стопи . Гостите отбелязаха дванадесет безответни точки и преди последната решителна част поведоха с 53-55.
Началните минути на четвъртия период от мача бяха за нас. Пет мунути преди кра успяхме да поведем с 65-61. От тук до края обаче зачестиха грешките направени от ямболските баскетболисти. Прекалено разчитахме на стрелбата от разстояние, но мерникът ни изневери. ЦСКА се възползва от нашите неточности и постигна лесни кошове на бърза атака. Те успяха да постигнат най-голямата си разлика в резултата от осем точки (70-78). Бързи две „тройки” на Д.Коешинов ни дадоха възможност да вземем мача, но и шанса в крайна сметка ни изневери.
В отборните показатели победителите имат превъзходство в успеваемостта в стрелбата от игра. Те имат успех в 38 от 61 опита (45.9 %), а Ямбол има 42.2 % (27-64). ЦСКА са изпълнели 14 опита повече от линията – 30, от тях са отбелязали 22 (73.3 %). Нашите успяха в 12 от 16-те си опита от линията. Гостите са взели и 4 борби повече – 36 на 32. Най-голямо обаче е превъзходството им при отнетите топки. Ние имаме 6 отнемания срещу 11 за тях. ЦСКА има и по-малко грешки 12 срещу 18. Отборната им ефективност е +81, а на Ямбол +59.